Pēc pilsoņu kara sākšanās Sīrijā 2011. gadā nekas nenotika, vienlaikus firmā Mossack Fonseca bija cilvēki, kam radās šaubas. Piemēram, kompānijas apakšnodaļa, kas atbild par visu priekšrakstu un likumu ievērošanu, 2011. gada pavasarī rakstiskā formā vērsās pie Mossack Fonseca partneriem un vadītājiem.
Tika uzdots jautājums, vai patiešām firma plāno turpmāk sadarboties ar Rami Mahlufu, līdz ar to pārkāpjot 2008. gadā ieviestās sankcijas. Varbūt atteikties no klienta? Tomēr Mossack Fonseca partneris 2011. gada 17. februāra eVēstulē paziņoja, ka, «pēc viņa domām», Mahlufu kā klientu var saglabāt.
Tikai pēc tam, kad 2011. gada maijā ES, sekojot ASV piemēram, arī ieviesa sankcijas pret Rami par «režīma, kas pieļauj vardarbību pret demonstrantiem, sponsorēšanu», viņa kompānijas pakāpeniski tika slēgtas. Drex Technologies tika likvidēta 4 gadus un 2 mēnešus pēc ASV sankciju pret Rami Mahlufu ieviešanas.
Pavērušās durvis, kas vēl nesen bija slēgtas
Krievijas prezidenta Vladimira Putina vecie draugi un pietuvinātas personas aizvadītajos gados caur Panamu pārsūknējuši 2 mljrd. USD, savā ziņojumā konstatē ICIJ. Ap Putinu izveidotā tīkla atmaskojums sniedz retu iespēju ielūkoties sistēmas aizkulisēs. Pavērušās durvis, kas vēl nesen bija slēgtas; tomēr īpašu pārsteigumu nav.
Vērts atzīmēt, ka 2013. gada decembrī pats Putins vēstījumā Federālajai sapulcei akcentēja, ka ofšoros reģistrēto kompāniju ienākumiem jātiek apliktiem ar nodokļiem pēc Krievijas likumdošanas. Viņš paziņoja: «Gribat uz ofšoriem - lūdzu, taču naudu - šeit.»