Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zatlers: Grāmata "Tiesāšanās kā ķēķis" varētu kļūt par bestselleru

Valdis Zatlers FOTO:

Grāmata "Tiesāšanās kā ķēķis", kurā publiskotas iespējami noklausītās tieslietu sistēmas pārstāvju telefonsarunas, varētu kļūt par bestselleru Latvijā, uzskata Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Tomēr Zatlers, tāpat kā vakar, arī šodien žurnālistiem bija skops komentāros par iespējami noklausītajām telefonsarunām, norādot, ka pašlaik tā ir tikai "daiļliteratūra un literārs darbs", kuru arī viņš pats gribētu izlasīt. Tomēr Zatleram pašam grāmatas vēl neesot. "Autors to vēl nav uzdāvinājis," ironiski piebilda prezidents.

Prezidents sacīja, ka iespējamajām tiesiskām sekām šajā gadījumā ir jānāk no prokuratūras.

Jau ziņojām, ka, iespējams, tikušas noklausītas advokāta Andra Grūtupa biroja stacionāro tālruņu sarunas laika posmā no 1998. līdz 2000. gadam, un iespējams, ka tieši šo sarunu pārveidoti atšifrējumi publicēti šonedēļ klajā nākušajā grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis".

Ja sarunu atšifrējumi ir autentiski, proti, ja šādas sarunas tiešām ir notikušas, tās rada aizdomas par iespējamām koruptīvām saitēm, nelikumīgu un neētisku rīcību tieslietu un iekšlietu sistēmā, arī visaugstākajā līmenī.

Grāmatas varoņi advokāti ar tiesnešiem un tiesu vadītājiem risina dažāda rakstura sarunas, biežāk gan apņemoties runāt "ne pa telefonu", kā arī saskaņojot laikus, kad var ierasties "papļāpāt", "uz kafiju" vai, visērtāk, tiesneša kabinetā izlasīt lietu, kamēr pats tiesnesis būs tiesas zālē.

Grāmatā publicētie sarunu atšifrējumi varētu radīt aizdomas par "pareizo" tiesnešu sarunāšanu konkrētām civillietām, "pareizu" spriedumu gatavošanu - pat tādu, kurus tiesnesim nodiktē advokāts, tiesvedības taktikas saskaņošanu starp tiesnešiem un advokātiem, nelikumīgu prokuroru un policistu rīcību u.c.

Grāmatu "Tiesāšanās kā ķēķis. Advokāta Gūtupa "sakārtošanas" receptes" izdevusi SIA "Baltic Screen", tās autors ir kāds Jānis Brūklenis, bet priekšvārdu sarakstījis žurnālists un "Baltic Screen" valdes priekšsēdētājs Lato Lapsa.

Uz augšu
Back