«Delna»: VID negodprātīgo darbinieku rotācija nav pieņemams risinājums

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Ieplānotā Valsts ieņēmumu dienesta (VID), iespējams, negodprātīgo darbinieku rotācija uz citām struktūrām nav pieņemams risinājums, jo tas neko nemaina. Nav pieļaujams, ka negodprātīgs cilvēks turpina strādāt valsts pārvaldē, šorīt Latvijas Radio sacīja biedrības «Sabiedrība par atklātību «Delna«» vadītājs Jānis Volberts.

«Nekas nemainās, ja negodprātīgu cilvēku pārliek no tomātu lauka uz gurķu lauku. No tā jau apetīte nemazinās un šis cilvēks turpinās ēst,»

sacīja Volberts.

Viņaprāt,

ieplānotā rotācija raida ļoti sliktu signālu, ka negodprātīgs darbinieks var palikt nesodīts un turpināt strādāt valsts pārvaldē,

neraugoties uz to, ka viņam, iespējams, ir milzīgs interešu konflikts un normatīvo aktu pārkāpumi.

«Visticamāk, ka šī rotācija nozīmē to, ka vadība nespēj atrast labākus risinājumus, vai arī to, ka normatīvie akti nepieļauj citus risinājumus,» sacīja Volberts.

Viņš norādīja, ka vispirms ir jāsaprot, vai tiešām ir pamats attiecībā pret kādu cilvēku runāt par nopietniem darba tiesību pārkāpumiem, un tad, ja pamats ir, šāds cilvēks ir jāatlaiž no darba valsts pārvaldē.

«Rotēšanai ir cits pamatojums, tā ir iecerēta kā preventīvs risinājums, lai mazinātu koruptīvus riskus,» piebilda Volberts.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vienojies ar atbildīgajām amatpersonām par negodprātīgo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku rotāciju uz amatiem ārpus dienesta, kā arī ārpus Finanšu ministrijas (FM) struktūrām.

Premjers pastāstīja, ka ir panākta vienošanās ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) un tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (VL-TB/LNNK), kā arī citām atbildīgajām amatpersonām par nepieciešamību veikt izmaiņas VID struktūrās, jo problēmas dienestā ir vērtējamas kā valsts iekšējās drošības jautājums.

Rīcība sekos tuvāko desmit dienu laikā, taču pagaidām premjers atturējās nosaukt konkrētas amatpersonas, kuras skars rotācija.

Negodprātīgās amatpersonas netiek nosauktas, kamēr drošības iestādes nav savākušas pietiekamu pierādījumu apjomu, lai šiem cilvēkiem izvirzītu apsūdzības. Šī iemesla dēļ vārdu nosaukšana būtu pāragra, uzskata valdības vadītājs.

Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Reizniecei-Ozolai iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.

Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Uz augšu