Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmajā adventē Rīgā tiks iedegta svētku egle un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi

BNS
Pirmajā adventē Rīgā tiks iedegta svētku egle un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Lūka / LETA

Pirmajā adventē Rīgas iedzīvotāji aicināti piedalīties Rīgas galvenās svētku egles iedegšanas svinībās un Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa atklāšanas pasākumā Doma laukumā, kā arī visi gaidīti koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, uzzinājām Rīgas domē.

Svētdien, 30. novembrī, plkst. 18 Doma laukumā tiks iedegta Rīgas galvenā Ziemassvētku egle. Svinīgajā pasākumā ikvienam, bet jo īpaši bērniem par prieku, piedalīsies muzikālās programmas «Brīnumskapis» mākslinieki – Ingus Ulmanis, Karīna Tropa, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Roberts Rasa un Anrijs Grīnbergs.

Sagaidot Pirmo adventi, tradicionāli Rīgā sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi, kur rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāti īpaši svētku laikam darināti tautas lietišķās mākslas izstrādājumi, ierastie ziemas sezonas cienasti un svētku dāvanas, bet nedēļu nogalēs tirdziņu apmeklētājus priecēs koncerti un atrakcijas. Tirdziņi kā allaž atradīsies Doma laukumā, Līvu laukumā un Esplanādē un būs atvērti no 29.novembra līdz 9.janvārim.

Svētdien svētku noskaņa būs jūtama arī koncertos. Kultūras centrā «Mazā ģilde» uzstāsies Rīgas pilsētas vokālie un instrumentālie ansambļi un Latvijas Universitātes kamerorķestris koncertā «Ziemassvētku zvaigznes ceļš». Pirmās Adventes koncerts, piedaloties profesionālajam pūtēju orķestrim «Rīga», Rīgas kamerkorim «Ave Sol», solistēm Sonorai Vaicei, Baibai Berķei un diriģentam Mārtiņam Ozoliņam, notiks Rīgas Svētā Pētera baznīcā.

Šajā dienā sāksies arī koncertcikls «Adventa mūzikas svētki Rīgā», kur Rīgas Svētā Pāvila baznīcā muzicēs Ieva Akurātere un Leons Sējāns, bet Rīgas Krusta baznīcā dziedās un spēlēs Kārlis Kazāks.

Savukārt bērni gaidīti ne tikai Ziemassvētku egles iedegšanas sarīkojumā Doma laukumā, bet arī brīvdabas pasākumā «Rūķu gājiens», kas notiks pie Kultūras centra «Iļģuciems».

Šajā dienā svētku sajūtas radīšanai ikvienam būs iespēja piedalīties Gaismas laternu radošajā darbnīcā, kas notiks Kultūras centra «Ritums» filiālē Laimdotas ielā 42.

Tēmas
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu