Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vairāki liecinieki tiesā stāsta par konkrētiem balsu pirkšanas gadījumiem Latgalē

Ilustratīva bilde FOTO: Edijs Pālens/LETA

12.Saeimas vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanas lietā saistībā ar aizdomām par balsu pirkšanu Latgales vēlēšanu iecirkņos šodien gan klātienē, gan ar video konferences starpniecību Augstākajā tiesā nopratināti 15 cilvēki. Vairāki cilvēki stāstījuši par konkrētiem balsu pirkšanas mēģinājumiem.

Vairis Kokarevičs tiesas sēdē liecināja, ka vēlēšanu dienā bijis pie kultūras nama Balvos, kur pie viņa vērsās jaunieši, prasot, vai viņš vēlas nopelnīt desmit eiro, ja balsos par ceturto sarakstu. Viņš noraidījis jauniešu piedāvājumu.

Savukārt liecinieks detektīvs Pēteris Supe norādīja, ka viņam ir stāstīts, ka dienu pirms vēlēšanām Balvu stāvlaukumā bija manīts 20-30 cilvēku liels pūlis. Esot redzēts, ka piebraucis autobuss «Ikarus» un tumšas krāsas automašīna «Audi», tad no mašīnas esot izkāpis «boss». To, kurš ir bijis «boss», Supe nenorādīja. Viņš teica, ka vērsies pie deputāta Jāņa Ādamsona ar iesniegumu. Tāpat viņa rīcībā ir fotogrāfija, kuru viņš iesniedzis Drošības policijai.

Tiesā Supe norādīja, ka uz sadarbības līguma pamata veicis detektīva darbu, nosaucot to par «detektīva darba rezultātu apkopojumu».

Gaigalavas pagasta vēlēšanu iecirkņa pārstāve stāstīja, ka vēlēšanu diena pagāja bez starpgadījumiem, taču norādīja, ka vēlēšanu dienā cilvēki vairāk lietojuši alkoholu.

Kāda lieciniece teica, ka viņai esot stāstīts, ka Sakstagala pagastā darbojušies divi līdz četri darboņi. Šie darboņi esot gājuši pie cilvēkiem un piedāvājuši balsot par «Vienotību», ievelkot deputātam Dzintaram Zaķim krustiņu. Vēlēšanu dienas pirmajā pusē darboņi esot devuši 20 eiro naudas zīmi, bet, tuvojoties vakaram, 30 eiro naudas zīmi.

Lieciniece atteicās atklāt to cilvēku vārdus un uzvārdus, kas viņai šo informāciju atklāja, vien norādot, ja uzzinās, kuri cilvēki viņai šo informāciju pastāstīja, tad viņiem var tikt nodarīts kāds kaitējums, piemēram, viņus noslepkavojot vai sadedzinot.

Augstākās tiesas Senāts otrdien nolēma noraidīt partijas «Vienotības» pieteikumu par 78 liecinieku uzaicināšanu uz tiesas sēdi, taču apmierināja «Vienotības» pieteikumu par izdruku pievienošanu no plašsaziņas līdzekļiem lietas materiāliem. Tāpat tiesa apmierināja «Saskaņas» pieteikto lūgumu par vairāku dokumentu pievienošanu lietas materiāliem, atsakot pievienot lietas materiāliem dokumentu no krievu valodas, jo tam nebija veikts atbilstošs tulkojums.

Tiesā izsludināts pārtraukums līdz trešdienas plkst.11.

Jau ziņots, ka «Saskaņa» apstrīdējusi vēlēšanu rezultātus Latgales reģionā. Partijas pārstāvji esot savākuši pierādījumu bāzi par iespējamo balsu pirkšanu par labu «Vienotībai» vismaz 20 iecirkņos un par aptuveni 2000 balsīm. Līdz ar to par strīdīgiem varētu kļūt viens vai divi deputāta mandāti, iepriekš lēsa «Saskaņas» pārstāvis Andrejs Elksniņš.

Drošības policija (DP) saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās sākusi septiņus kriminālprocesus.

Uz augšu
Back