Google: nopludināto slavenību kailfoto izdzēsām dažu stundu laikā

Dženifera Lorensa

FOTO: Reuters/ScanPix

Reaģējot uz vairāku nopludināto kailfoto skandālā cietušo slavenību draudiem tiesāties, IT gigants «Google» paziņojis, ka esot dzēsis «desmitiem tūkstošus» pārpublicēto attēlu no tam piederošajām vietnēm.

Kā ziņots, aktrises Dženiferas Lorensas, dziedātājas Rianas un citu slavenību pārstāvji pieprasa kompensāciju 100 miljonu ASV dolāru (79 miljonu eiro) apmērā. Advokāts Mārtijs Singers sacīja, ka pirms četrām nedēļām esot pieprasījis fotogrāfiju izņemšanu no «Google» piederošajām vietnēm «BlogSpot» un «YouTube», taču tas neesot ticis izdarīts.

««Google» zina, ka tās ir nozagtas privātās fotogrāfijas, ko nelikumīgi ieguvuši perversi uzbrucēji, pārkāpjot cietušo tiesības uz privāto dzīvi. Taču «Google» nav rīkojies, lai kaut kādā veidā apturētu pārkāpumus,» raksta Singers. ««Google» neko nedara tāpēc, ka cietušās ir slavenības. Uzņēmums nedara neko citu, kā vien pelna miljoniem dolāru no reklāmu izvietošanas. Tas grib nopelnīt ar šo skandālu, nevis to izbeigt.»

Taču «Google» pārstāvis nācis klajā ar paziņojumu, ka kompānija esot gan reaģējusi uz nopludināto foto pārpublicēšanu. «Mēs izdzēsām desmitiem tūkstošus attēlu dažu stundu laikā pēc sūdzību saņemšanas, kā arī slēdzām simtiem lietotāju kontu. Internetu var lietot labiem mērķiem. Taču privātu fotogrāfiju zagšana nav viens no tiem,» tas sacīja.

Kā jau ziņots, pagājušajā mēnesī internetā tika nopludināts liels daudzums slavenību kailfoto. Eksperti pieļauj, ka attēli varētu būt nozagti no viņu «iCloud» kontiem, kuros automātiski tiek augšupielādētas ar viedtālruni uzņemtās fotogrāfijas.

Cietušo vidū ir modeles Kara Delavinja un Keita Aptone, aktrise Ambera Hērda, dziedātāja Selēna Gomesa un citas sabiedrībā pazīstamas sievietes.

Uz augšu