Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Vienotības» liberālais spārns izvirzījis ultimātu nākamajā valdībā obligāti iekļaut NA

Ilze Vinķele FOTO: Artūrs Kārkliņš / LETA

«Vienotības» liberālā spārna pārstāvis Andrejs Judins šodien partijas politiskajās konsultācijās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izvirzījis ultimātu nākamajā valdībā obligāti iekļaut «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), bet nerēķināties ar mazajām frakcijām, vēsta TV3.

«Vienotības» liberālajā spārnā esot seši deputāti, kuru balsis valdības apstiprināšanai ir svarīgas. Šīs deputātu grupas pārstāve Lolita Čigāne (V) apstiprinājusi šāda ultimāta izvirzīšanu.

Čigāne arī skeptiski izteicās par valdības izveidi «Vienotības» vadītājas Solvitas Āboltiņas vadībā, jo tas vien, ka viņa ir partijas vadītāja, nevarot būt iemesls viņas nonākšanai premjera krēslā, turklāt neesot vēlama šī amata iegūšana par katru cenu.

Cita šī spārna pārstāve deputāte Ilze Viņķele (V) aģentūrai LETA pāris dienas pirms iepriekšējās valdības krišanas pauda, ka partijai būtu nepieciešama kļūdu analīze un vienošanās par to, kā šīs kļūdas atrisināt.

Viņa uzsvēra, ka iekšēja konfrontācija partijā ir sasniegusi tādu pakāpi, ka valdības restarts Laimdotas Straujumas vadībā neesot bijis iespējams. Viņa tobrīd izteicās, ka tieši «Vienotība» varētu būt tā partija, kas lauž Latvijas politiskās tradīcijas un pirmā kļūst par partiju, kuras vadītājs ir arī premjers.

Viņķele ar kolēģiem frakcijā pārrunājusi šo jautājumu un tobrīd solīja, ka «Vienotības» līderei Āboltiņai kā premjera kandidātei varētu būt deputātu atbalsts ar atsevišķiem nosacījumiem. Tie saistīti ar veicamajiem darbiem - pedagogu atalgojuma reformu, tāpat premjeram būtu jāuzņemas pārraudzība un atbildība par lielajiem satiksmes jomas projektiem. Ja Āboltiņa to būtu gatava apliecināt, deputāti varētu viņu arī atbalstīt.

Uz augšu
Back