Vēlreiz iesniedz Saeimā priekšlikumu pārtraukt uzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Saeimas sekretārs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK)

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) atkārtoti iesniegusi Saeimai grozījumus Imigrācijas likumā, paredzot uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašumu iegādi.

Saeima šodien jau noraidīja līdzīgu nacionālās apvienības iniciatīvu. Šodien noraidītie grozījumu paredzēja pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi, ieguldījumiem kapitālsabiedrības pamatkapitālā vai arī saistībā ar pakārtotām saistībām ar Latvijas kredītiestādi.

Pēc šī likumprojekta noraidīšanas VL-TB/LNNK atkārtoti iesniedza grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu apdraudējuma novēršanas nolūkā.

Kā norādīja viens no likuma izmaiņu iniciatoriem Dzintars Rasnačs, nākamnedēļ partijai «Vienotība» būs iespēja pārdomāt un «labot savu kļūdu Saeimas balsojumā», atbalstot šo likumprojektu.

Nacionālās apvienības deputāti likumprojekta anotācijā uzsver: persona, kas, saņēmusi uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, iegūst termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, vienlaikus iegūst tajā arī noteiktu ekonomisku ietekmi un arī iespēju ietekmēt Latvijā notiekošos politiskos un sociālos procesus, kā arī iespēju ietekmēt publiskās informācijas apriti. «Tas nav mazsvarīgi, ņemot vērā Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kas apdraud mieru visā Eiropā, un statistiku, kas liecina, ka lielāko daļu no termiņuzturēšanās atļaujām atbilstoši iepriekšminētajam punktam izsniedz tieši Krievijas pilsoņiem,» piebilst likumprojekta autori.

Situācijā, kad militārā konflikta virzība un ilgums nav paredzami, Latvijai nevajagot lieki riskēt un radīt sev papildu nacionālās drošības apdraudējumus,

tāpēc likumprojektā tiek piedāvāts pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, «kamēr turpinās starptautisko tiesību normu pārkāpšana no Krievijas puses, veicot agresiju pret Ukrainu».

Kā ziņots, šodien VL-TB/LNNK ieceri atbalstīja 20 koalīcijas deputāti, bet 25 valdošās koalīcijas pārstāvji balsojumā atturējās. Savukārt 34 parlamentārieši no opozīcijas un Reformu partijas frakcijas balsojumā bija «pret».

Uz augšu