Deputāti «Gaiļezerā» atklāj nelegālu atpūtas telpu, kurā mētājas tukšas alkohola pudeles

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāti pirmdien kopā ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) darbiniekiem devās uz slimnīcu «Gaiļezers», kur pārbaudes laikā atklājuši nelegālu darbinieku atpūtas telpu, kurā tostarp mētājušās tukšas alkohola pudeles, novēroja aģentūra BNS.

Komisijas deputāti pirmdien bija devušies pārsteiguma vizītē uz slimnīcas ēku, lai pārbaudītu, kā strādā BVKB darbinieki, vērtējot ēku drošību.

Deputāti kopā ar BVKB inspektoriem konstatēja, ka slimnīcas 11.stāvā, kur atrodas bēniņi un lifta šahta, iekārtota nelegāla atpūtas telpa, kurā atradās klubkrēsls, novusa galds, galda tenisa galds, šautriņu mērķi, kā arī papīra šaušanas mērķis, kuram bija vairāki caurumi.

Telpā visapkārt bija izmētātas tukšas cigarešu paciņas, izsmēķi, kā arī vairākas tukšas alkohola pudeles.

Tāpat telpā atrodas siltuma caurules, uz kurām no kartona izgrieztiem burtiem melnā krāsā vācu valodā izveidots uzraksts «Arbeit macht frei».

Sauklis «Arbeit macht frei» («Darbs dara brīvu») tika izmantots nacistiskās Vācijas laikā, izvietojot to virs koncentrācijas nometņu ieejas, tostarp arī virs Aušvices nāves nometnes, kur, saskaņā ar aplēsēm, bojā gāja vairāk nekā miljons cilvēku, lielākā daļa no kuriem bija ebreji.

Uz pārbaudi ieradušies komisijas deputāti ironizēja - ja telpas izmantotāji būtu zinājuši par šo vizīti, visticamāk, šo uzrakstu būtu noņēmuši. Būvniecības valsts kontroles biroja darbinieki, kuri kopā ar deputātiem bija ieradušies uz pārbaudi, atrada telpā arī vairākas nepilnības, kuras tiks uzrādītas ziņojumā par šo ēku.

Slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova aģentūrai BNS pastāstīja, ka, reaģējot uz šodien konstatēto slimnīcas bēniņu telpā, ar valdes rīkojumu ir izveidota dienesta komisija, kas pārbaudīs šīs un citu slimnīcas perifērijā esošo telpu izmantošanu atbilstoši mērķim.

Konkrētās bēniņu telpas ir iznomātas «Recept-holdings lifts», kas konkursa kārtībā ir ieguvusi tiesības apkalpot slimnīcas liftus. Piekļuve šai telpai ir tikai šī uzņēmuma darbiniekiem, viņa teica.

Slimnīca konstatēto vērtē kā provokāciju, valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga par notikušo ir informējusi Drošības policiju.

«Recept-holdings lifts» Pārdošanas nodaļas vadītājs Dainis Rimkuss aģentūrai BNS apstiprināja, ka minētā atpūtas telpa ir nodota uzņēmuma rīcībā, bet viņam nebija informācijas par tur atklāto, un viņš par šo informāciju pauda pārsteigumu. «Mūsu cilvēki tur veic [liftu] apkopi, un šī telpa iedota viņiem kā atpūtas telpa,» viņš sacīja.

Tāpat Rimkuss komentēja arī atpūtas telpā atrasto uzrakstu «Arbeit macht frei». «Ja neņem zemtekstu, tad iespējams cilvēkiem [uzņēmuma darbiniekiem] patīk vēsture, un tas, visticamāk, domāts kā humors. Ļoti apšaubu, vai kādam [uzņēmuma darbiniekam] ir tieksmes simpatizēt nacistiem,» viņš paskaidroja, piebilstot, ka «noteikti tiks veikta iekšējā pārbaude uzņēmumā».

«Visvairāk interesē tur atrastās alkohola pudeles. Tas nav savienojams ar darbu,» sacīja Rimkuss.

Savukārt «Recept-holdings lifts» valdes priekšsēdētājs Anatolijs Kuliks aģentūrai BNS izteica šaubas, vai tukšās alkohola pudeles atpūtas telpā ir atstājuši viņa uzņēmuma darbinieki. «Šai atpūtas telpai varēja piekļūt ikviens, tostarp slimnīcas darbinieki, piemēram, mediķi, kā arī slimnīcas pacienti,» viņš teica.

«Mums tur ir normāla brigāde. Nevienam nav problēmas ar alkoholu. Bija pāris gadus atpakaļ vienam [problēmas ar alkoholu], bet tagad pēdējos gados neesam saņēmuši nevienu sūdzību,» viņš uzsvēra, vienlaikus atzīstot, ka atpūtas telpā atrastais uzraksts «nav laba lieta».

Uzņēmuma darbinieki, kuri izmantojuši šo atpūtas telpu, valdes priekšsēdētājam, sniedzot paskaidrojumus, sacījuši, ka «tie noteikti neesot viņi, kas atstājuši tur alkohola pudeles».

Jau ziņots, ka 12.Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāti pirmdien iecerējuši negaidīti apmeklēt kādu sabiedriski nozīmīgu ēku, lai pārliecinātos kā strādā jaunizveidotais Būvniecības valsts kontroles birojs.

Uz augšu