C, 23.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

VARAM intereses Ventspils brīvostā pārstāvēs Ojārs Briedis

LETA
VARAM intereses Ventspils brīvostā pārstāvēs Ojārs Briedis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Valdība šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvja maiņu Ventspils brīvostas pārvaldes valdē, šajā amatā ieceļot Ojāru Briedi. Kopš 2012.gada VARAM Ventspils brīvostas pārvaldē pārstāvēja Ģirts Kronbergs.

«Nedomāju, ka diži daudz kas mainīsies, tikai varbūt viņiem būs vieglāk realizēt projektus, kas nav tieši saistīti ar ostas funkciju izpildi,» savu atcelšanu no ostas valdes komentēja Kronbergs. Viņš kā valsts pārstāvis ir iebildis pret tādu brīvostas mārketinga pasākumu realizēšanu, kas izpaužas kā sporta klubu sponsorēšana, un saņēmis pārmetumus, ka negrib ļaut attīstīt vietējo sportu. Tāpat Kronbergs nav uzskatījis par lietderīgu tērēt samērā prāvus līdzekļus vides objekta, kaut arī tā būtu strūklaka kuģa formā, izveidei.

Lēmums par viņa nomaiņu bijis iepriekš paredzams, atzina Kronbergs. Vienīgi viņu izbrīnot tas, ka jaunajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) ar viņu par šo jautājumu neesot bijis intereses pat parunāt un no ministra puses nav arī bijis intereses par pēctecības nodrošināšanu ministrijas pārstāvja darbā. Komentējot Naudiņa skaidrojumu, ka ministrijas pārstāvim Ventspils brīvostas valdē ir jābūt ne tikai ar teorētiskām, bet arī ar praktiskām zināšanām par vides aizsardzības prasību ievērošanu, Kronbergs atzina, ka ministram ir savs redzējums, tomēr pēdējo gadu laikā ostas valdē esot skatīti vien daži jautājumi, kas būtu tieši saistīti ar vides aizsardzību.

Savukārt Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») izteicās, ka Kronberga uzdevums esot bijis kaitēt Ventspils ostai. Tas pats esot sakāms arī pa kādreizējo Ekonomikas ministrijas pārstāvi brīvostā Igoru Ļaško, kurš, pēc Lemberga teiktā, brīvostas valdē faktiski esot pārstāvējis sava domubiedra, Šveices advokāta Rūdolfa Meroni, intereses. Pēc Lemberga teiktā, jebkurš cits pārstāvis, kas nāk viņu vietā, šajā gadījumā Sandra Sondore-Kukule un Ojārs Briedis, ir labāka izvēle. «No profesionālās kompetences viedokļa Briedis arī ir daudz piemērotāks valdes locekļa amatam,» uzsvēra Lembergs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa (VL-TB/LNNK) preses sekretāre Sanita Karpoviča aģentūrai LETA stāstīja, ka VARAM pārstāvju maiņa tiek veikta, jo, pēc Naudiņa domām, ministrijas pārstāvim Ventspils brīvostas valdē ir jābūt ne tikai ar teorētiskām, bet arī ar praktiskām zināšanām par vides aizsardzības prasību ievērošanu. Briedim šādas zināšanas un pieredze esot. Viņš gandrīz desmit gadus strādājis par vides prasību ievērošanu un kontroli Latvijā atbildīgajā iestādē - Valsts vides dienestā -, ieņemot juriskonsulta amatu.

Briedis 1998.gadā Latvijas Policijas akadēmijā ir ieguvis koledžas profesionālo izglītību. Līdz 28.februārim viņš strādāja Valsts vides dienestā par Juridiskā departamenta juriskonsultu. Pirms tam viņš strādājis Imigrācijas policijas pārvaldē un Saldus policijas nodaļā.

Valdība šodien arī deva atļauju Briedim savienot amatu Ventspils brīvostā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa (VL-TB/LNNK) padomnieka juridiskajos jautājumos amatu.

Saskaņā ar «Likumu par ostām» Ventspils ostas valdē ir astoņi valdes locekļi: četri Ventspils pašvaldības pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar Ventspils pilsētas domes lēmumu, un četri ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji.

Jau ziņots, ka valdība pagājušajā nedēļā no amata Rīgas brīvostas pārvaldē atbrīvoja VARAM pārstāvi Ingu Antāni. Šāds lēmums pieņemts saistībā ar viņas nodokļu parādu. Par jauna pārstāvja virzīšanu vēl nav lemts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu