Pašvaldību aktivitāte Lielās Talkas konkursā – nebijusī augstā līmenī

FOTO: Publicitātes foto

Šodien, 15.aprīlī noslēdzas Lielās Talkas konkurss pašvaldībām, kura ietvaros jau kopš marta visā Latvijā norisinājušās dažādas izglītojošas aktivitātes. Konkursam pašvaldībām «Pastāvēs, kas pārvērtīsies» kopumā bija pieteicies 41 dalībnieks, taču visus konkursa uzdevumus ir izpildījuši un uz galvenajām balvām pretendē 26 dalībnieki.

Lai piedalītos balvu izlozē, konkursa dalībniekiem bija jāizpilda četri dažādi uzdevumi, kuru mērķis bija izglītot un iedvesmot vietējos iedzīvotājus, lai tie rūpētos par vidi ne vien Lielās Talkas dienā, bet arī ikdienā.

FOTO: Publicitātes foto

Pirmkārt, dalībniekiem bija jāizdomā, jāsagatavo un jānoorganizē savā pašvaldībā vismaz divi informatīvi izglītojoši pasākumi par vides jautājumiem, kas sevī ietvertu ideju un saukli «Pastāvēs, kas pārmainīsies». Šī uzdevuma izpildē dalībnieki bija ļoti radoši – pašvaldībās notika gan izzinoši pārgājieni un ekskursijas, gan tika organizētas dažādas meistarklases un darbnīcas, tāpat ir notikušas zibakcijas, izstādes, mazās talkas un daudzi citi pasākumi.

Visi īstenotie talkas pasākumi

Pašvaldību pārstāvjiem bija arī jāsagatavo iedvesmojošs video arī par tādu pašu tēmu «Pastāvēs, kas pārmainīsies». Par visiem video notika balsošana Lielās Talkas mājas lapā.

Iesniegtie video un balsošanas rezultāti

Trešais uzdevums noteica to, ka bija jāiesniedz vismaz divas idejas, ko valstij un sabiedrībai vajadzētu darīt, lai vides stāvoklis Latvijā uzlabotos. No konkursa dalībniekiem tika saņemtas ļoti daudz interesantas idejas, no kurām vairākas būs iespējams īstenot līdz Lielās Talkas noslēgumam 2018.gadā.

Pēdējais uzdevums bija iedvesmojoša stāsta sagatavošana, par to, kas konkrētajā pašvaldībā ir īpašs – ko pašvaldība, skola, ģimene vai kāds konkrēts cilvēks jau dara vides stāvokļa uzlabošanai, un kā ar šo piemēru varētu iedvesmot un aizraut arī citus. Visi iedvesmojošie stāsti un labie piemēri tiks publicēti mājas lapā www.talkas.lv nedēļu pirms Lielās Talkas, un varbūt kāds no šiem stāstiem iedvesmos mainīties, domāt un piedalīties Lielajā Talkā.

FOTO: Publicitātes foto

«Dalībnieku paveiktos uzdevumus izvērtēs pieci žūrijas locekļi un rezultāti tiks paziņoti 23.aprīlī. Jau šobrīd sakām visiem milzīgu paldies par dalību konkursā un radošu pieeju uzdevumu izpildei. Mēs ticam, ka ieguvēji no šī konkursa nav tikai konkursa dalībnieki un Lielās Talkas darba grupa, bet gan visi tie, kas to īstenošanā ir ņēmuši savu dalību, kas kaut nedaudz ir aizdomājies par vides jautājumiem, kas sāk mainīt savu attieksmi, jo tagad mēs visi labi zinām, ka pastāvēs tikai tas, kas pārvērtīsies!» tā Lielās Talkas pašvaldību konkursa koordinatore Andra Miklucāne.

Uz augšu
Back