Straujuma: Iespējamas provokācijas 9.maija pasākumos

Drošības iestādēm ir informācija par iespējamām provokācijām 9.maija pasākumos, intervijā telekanāla LNT raidījumā «900 sekundes» atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa pauda gandarījumu, ka 16 martā provokācijas tika novērstas, bet priekšā vēl esot 9.maijs un drošības iestādes strādājot.

Viņa atzina, ka saistībā ar 9.maija pasākumiem notiekot darbības, kas esot jānovērš.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldībā saņemti vairāki pieteikumi pasākumiem 9.maijā.

8.maijā un 9.maijā no plkst.9 līdz 21 pasākumus Uzvaras parkā pieteikusi biedrība «9.maijs.lv». 8.maijā viņi pieteikuši publisku pasākumu Otrā pasaules kara upuru piemiņai, bet 9.maijā - svinības par godu nacisma sagrāvei.

Biedrības pasākums ir pieteikts likuma noteiktajā kārtībā un pašlaik ir saskaņošanas procesā, informēja Vidauskis.

Savukārt 9.maijā no plkst.00 līdz 24 sapulci pie Uzvaras pieminekļa pieteikusi privātpersona Kristaps Kašs. Pieteicējs norādījis, ka šajā laikā plāno izstādi, kuras laikā skaidros, ko «patiesībā nozīmē 1945.gada 9.maijs».

Savukārt «Latvijas Antinacistiskās komitejas» pārstāvis Aleksejs Šaripovs Rīgas domē pieteicis sapulci un gājienu 9.maijā Otrā pasaules kara kritušo upuru piemiņai.

Gājiens pieteikts no plkst. 13 līdz 14. Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 100 cilvēku. Viņi paredzējuši doties gājienā no pieminekļa 1905.gada cīnītājiem 11.novembra krastmalā uz Uzvaras parku.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu