O, 28.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dombrovskis: Sondores-Kukules nonākšana Ventspils brīvostas valdē nav stāsts par savējiem

Dombrovskis: Sondores-Kukules nonākšana Ventspils brīvostas valdē nav stāsts par savējiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Reformu partijas (RP) valdes priekšsēdētāja vietnieces Sandras Sondores-Kukules iecelšana Ventspils brīvostas valdē nav stāsts par savējo iecelšanu labos amatos, bet par politisko atbildību, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» skaidroja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Ministrs norādīja, ka Ventspils brīvostas valdē notiekošais ir viņa atbildības jautājums, tādēļ, lemjot par cilvēku, kam jāieņem šis amats, bijuši svarīgi divi kritēriji - kompetence, par kuru Sondores-Kukules gadījumā jautājumu nav. «Otrs - vai politiski uzticos šim cilvēkam,» teica Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka runa nav par savējo iecelšanu amatos. «Ielikt tur cilvēku, kas izvēlēts ar loteriju, nozīmētu, ka es izvairos no atbildības,» norādīja Dombrovskis, piebilstot, ka tā ir viņa atbildība un jaunieceltā valdes locekle atskaitīsies viņam.

Ja amatā būtu iecelts cilvēks loterijas ceļā un brīvostu piemeklētu kādas nedienas, viņš par to nevarētu uzņemties atbildību, piemēru minēja Dombrovskis.

Kā ziņots, valdība iecēla RP valdes priekšsēdētāja vietnieci Sondori-Kukuli Ventspils brīvostas valdē, kur viņa pārstāvēs Ekonomikas ministriju.

Līdz šim EM pārstāvis brīvostā bija Igors Ļaško, kurš šā gada 12.marta paziņoja par atteikšanos no Ventspils ostas valdes locekļa amata.

Tāpat valdība lēma, ka Sondore-Kukule varēs apvienot amatu Ventspils brīvostā ar ārlietu ministra padomnieces amatu.

Ventspils brīvostas likums nosaka, ka Brīvostas pārvaldes augstākā lēmējinstitūcija ir brīvostas valde. Tās locekļus amatā ieceļ un no amata atbrīvo «Likumā par ostām» noteiktajā kārtībā.

Saskaņā ar «Likumu par ostām» Ventspils ostas valdē ir astoņi valdes locekļi - četri Ventspils pašvaldības pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar Ventspils pilsētas domes lēmumu, un četri ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets.

Patlaban finanšu ministra izvirzītā pārstāve brīvostā ir Sandra Bukane, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzītais pārstāvis - Ģirts Kronbergs un satiksmes ministra izvirzītais pārstāvis - Kaspars Ozoliņš, bet ekonomikas ministra izvirzītā pārstāve būs Sondore-Kukule.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu