Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bezmaksas vakcināciju pret ērču encefalītu šogad nodrošinās bērniem 25 Latvijas novados

LETA
Bezmaksas vakcināciju pret ērču encefalītu šogad nodrošinās bērniem 25 Latvijas novados
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Valsts apmaksāta vakcinācija pret ērču encefalītu šogad tiks nodrošināta bērniem, kuriem deklarētā dzīvesvieta ir kādā no 25 Latvijas novadiem, kur reģistrēta visaugstākā saslimšana, informēja Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Anete Jansone.

Minētie novadi ir Alsungas, Ventspils, Pāvilostas, Kocēnu, Pārgaujas, Dundagas, Kuldīgas, Engures, Krimuldas, Vaiņodes, Durbes, Priekuļu, Aizputes, kā arī Lubānas, Baldones, Talsu, Rucavas, Skrundas, Kandavas, Sējas, Salacgrīvas, Iecavas, Rugāju, Jaunpiebalgas un Amatas novados.

Pērn valsts apmaksāja bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu 27 Latvijas novados, bet vēl gadu iepriekš - 24 novados.

Lai noteiktu administratīvās teritorijas, kurās valsts šogad nodrošinās apmaksātu vakcināciju, SPKC apkopoja epidemioloģiskās uzraudzības datus par iedzīvotāju saslimstību ar ērču encefalītu pēdējo piecu gadu periodā. Minētajos 25 novados pēdējo piecu gadu laikā reģistrēti 498 saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu, kas ir gandrīz 30% no kopējā valstī reģistrēto gadījumu skaita. Vidējā saslimstība šajos novados iepriekšējo piecu gadu laikā 4,3 reizes pārsniedza vidējo saslimstību citviet Latvijā, stāstīja Jansone.

Teritoriju saraksts katru gadu tiek veidots no jauna, tādēļ ir novadi, kas sarakstā tiek iekļauti no jauna, un ir tādi, kuros vakcināciju no jauna neuzsāk, bet tiek nodrošināta vakcinācijas pabeigšana. Valsts apmaksāta vakcinācija pret ērču encefalītu šogad tiks uzsākta Iecavas un Amatas novados, kur tā iepriekš nenotika, skaidroja centra pārstāve.

Kārsavas, Mērsraga, Rojas un Raunas novados kopējais saslimšanas līmenis ar ērču encefalītu pēdējo piecu gadu laikā ir samazinājies, tādēļ minētajos novados vakcinācija bērniem no jauna vairs netiks uzsākta, bet būs iespējama vakcinācijas pabeigšana un balstvakcinācija tiem, kuriem tā bija uzsākta iepriekšējos gados.

SPKC atgādina, ka valsts apmaksātas potes pret ērču encefalītu, tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad varēs saņemt bērni vecumā no viena līdz 18 gadiem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir kādā no iepriekš minētajiem 25 novadiem. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā.

Lai saņemtu bezmaksas poti pret ērču encefalītu, bērnu vecākiem jāsazinās ar ģimenes ārstu

un jāvienojas par izdevīgāko vakcinācijas veikšanas laiku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu