Tiek uzskatīts, ka praktiski visu galaktiku centrā atrodas supermasīvs melnais caurums. Kā melnie caurumi izaug tik lieli? Viens veids ir - aprijot apkārtējo matēriju. Otrs ir saistīts ar galaktiku kanibālismu. Kad galaktikas saduras, to melnie caurumi pārvietojas jaunās struktūras centra virzienā. Tie virzās viens otram arvien tuvāk un tuvāk, līdz saplūst, izveidojot vēl milzīgāku melno caurumu.
Melno caurumu nāves deja sākas lēnām, kad tie vēl atrodas tūkstošiem gaismas gadu attālumā viens no otra. Līdz šim izdevies identificēt pavisam nelielu skaitu melno caurumu šajā agrīnajā saplūšanas fāzē. Laika gaitā tie satuvojas tiktāl, ka tos šķir vairs tikai daži gaismas gadi.
Tieši šīs dubultās sistēmas ir visgrūtāk atrast. Objekti ir pārāk mazi, lai tos spētu ieraudzīt pat vislielākajos teleskopos. Šobrīd ir zināmi tikai daži kandidāti, kas atrodas salīdzinoši tuvu Piena Ceļam. WISE J233237.05-505643.5 ir jauns kandidāts, kas atrodas daudz tālāk, aptuveni 3,8 miljardu gaismas gadu attālumā no Zemes.
Austrālijas Teleskopa kompaktā masīva dati palīdzēja identificēt WISE J233237.05-505643.5 neparasto dabu. Ja galaktikas centrā atrodas viens supermasīvais melnais caurums, tā izraisītā matērijas plūsma ir taisna, bet šajā gadījumā plūsma izskatās zigzagveida, ko varētu skaidrot ar otrā melnā cauruma ietekmi.
Gemini South teleskopa spektrālie dati atklāja līdzīgas dīvainības. Viens melnais caurums izraisa otra melnā cauruma akrēcijas diska struktūras neviendabīgumu. Šis un arī citi novērojumi liecina, ka visticamākais izskaidrojums ir divu cieši esošu melno caurumu sistēma. Zinātnieki gan nevar pateikt, cik liels attālums šķir melnos caurumus vienu no otra.
«Ir jābūt uzmanīgiem, izskaidrojot šo neparasto sistēmu,» teica Daniels Šterns. «Tai raksturīgas dažas ļoti dīvainas īpašības, tai skaitā vairākas matērijas plūsmas radioviļņu diapazonā un ļoti izmainīts akrēcijas disks. Divi saplūstoši melnie caurumi, kuriem vajadzētu būt tipiskai ainai Visumā, ir visvienkāršākais skaidrojums novērotajam.»
Tiek uzskatīts, ka divu melno caurumu saplūšanas brīdī gravitācijas viļņi sakustina laiktelpu. Izmantojot dažādas metodes, zinātnieki cenšas pamanīt šāda tipa viļņus.