Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Beidzas 10.Saeimas darbība

BNS
Beidzas 10.Saeimas darbība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Saeima

Nepilnu gadu pēc ievēlēšanas pēdējā sēde ceturtdien bija 10.Saeimai. Nākamā 11.Saeima sanāks jau pirmdien, 17.oktobrī. Deputātu darba kārtībā ceturtdien bija vairāki desmiti jautājumu – daudzi pēdējā lasījumā, bet daudzi pirmajā, lai tiem būtu tālāka virzība.

10.Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa ("Vienotība") īsi uzrunāja deputātus pēc sēdes beigām, paužot, ka paveikts arī daudz kā laba, lai gan Saeimas darbības termiņš bijis īss. Bet tos deputātus, kuri nav ievēlēti 11.Saeimā, viņa aicināja domāt par valsti, darot arī citus darbus.

"Lai ko mēs arī katrs darītu, es uzskatu – ja cilvēks kādreiz ir saņēmis tautas uzticību, tas uzliek viņam par pienākumu, jebkuru nākamo darbu darot, pirmām kārtām domāt par savu valsti, par to, kā katrs mūsu vārds, darbs, katra rīcība ietekmēs valsti," pavēstīja Saeimas priekšsēdētāja.

Pēdējā sēdē Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars arī īpaši pateicās deputātam Visvaldim Lācim, kurš gan nesaskaņu dēļ par dzīvokļa kompensācijām bija spiests pamest NA frakciju.

Pēc pēdējās 10.Saeimas sēdes notika deputātu fotografēšanās uz Saeimas ēkas kāpnēm.

Nākamajā 11.Saeimā nestrādās kopumā 44 esošās Saeimas deputāti. Viens no viņiem ir eksprezidents Guntis Ulmanis, kurš mandātu ieguva, vēlēšanās kandidējot no apvienības "Par labu Latviju" (PLL) saraksta.

"Negribētu būt moralizētājs vai skolotājs, bet vairāk jāiedziļinās katra jautājuma būtībā un uz Saeimas sēdi nedrīkst nākt kā uz formālu pasākumu, tas var novest pie būtiskām kļūdām, kā tas gadījās ar Aināra Šlesera izdošanu," uz jautājumu, ko no 10.Saeimas mācīties jaunajam parlamenta sasaukumam, aģentūrai BNS atbildēja Ulmanis.

Aizejošās Saeimas spīkere Āboltiņa atzina, ka nākamajai Saeimai pirms lēmumu pieņemšanas vairāk jākonsultējas ar sabiedrību, jo Saeimas Kārtības rullis atļauj paņemt pauzi un pakonsultēties ar sabiedrību. Būtiska ir opozīcijas iesaistīšana lēmumu pieņemšanā.

"Ir jāvar arī strādāt ar opozīciju, jāsaprot, ka opozīcija nav ienaidnieks, bet sabiedrotais, lai gan šeit ir politiska cīņa par varu, bet demokrātiskā valstī parlamenta darbā ir jāvar iesaistīt visus politiskos spēkus," teica Āboltiņa.

Pagaidām nav skaidrs, kas būs 11.Saeimas spīkers. Āboltiņa uzskata, ka viņai nav šķēršļu pretendēt uz šo amatu, lai arī 10.Saeimu vēlētāji ir atlaiduši.

"Šī Saeima ir ievēlēta no jauna. Katram no simts ievēlētajiem deputātiem ir absolūti vienāds tautas mandāts, un katram no simts ievēlētajiem deputātiem ir tiesības pretendēt uz jebkuru amatu Saeimā," viņa norādīja.

Jau ziņots, ka tautas nobalsošanu par 10.Saeimas atlaišanu ierosināja iepriekšējais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņš tam minēja vairākus iemeslus – viens no tiem bija 10.Saeimas balsojums, kurā tā nolēma neatļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Zatlers šo balsojumu savā uzrunā nodēvēja par "sirēnu, kas brīdina par nopietnu konfliktu starp likumdevēja varu un tiesu varu".

10.Saeima tika ievēlēta pērn oktobrī, bet ārkārtas vēlēšanas notika 17.septembrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu