Muižniece pārsūdzēs viņai nelabvēlīgo tiesas spriedumu

Vineta Muižniece

FOTO: LETA

Bijusī Saeimas deputāte no Tautas partijas vadības rindām un pašreizējā Satversmes tiesas (ST) tiesnese Vineta Muižniece plāno pārsūdzēt pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņai par dienesta viltojumu piespriests 2000 latu naudas sods, apstiprināja ST priekšnieka palīdze Līna Kovalevska.

Spriedumu var pārsūdzēt

Muižniece spriedumu pēc 8.novembra desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Ja arī apelācijas instances spriedums nebūs labvēlīgs, Muižniecei ir iespējams to pārsūdzēt Augstākajā tiesā. Ja viņa spriedumu nepārsūdzēs vai prokuratūra neiesniegs protestu, notiesājošais spriedums stāsies spēkā.

ST jau paziņojusi, ka tikai tādā gadījumā, ja stāsies spēkā notiesājošs spriedums, ar kuru Muižniece atzīta par vainīgu, viņai tiesneses amats būs jāpamet. Kamēr notiesājošs spriedums nav stājies spēkā, proti,

Muižnieci par vainīgu nav atzinušas visas tiesu instances, viņa var turpināt pildīt ar tiesneses darbu nesaistītos pienākumus.

Atzīst par vainīgu un piespriež naudas sodu

Jau ziņots, ka Rīgas Centra rajona tiesa ceturtdien piesprieda Muižniecei 2000 latu naudas sodu. Motivēts tiesas spriedums būs pieejams 8.novembrī.

Prokurore Ilze Gailīte tiesnesi bija lūgusi sodīt ar naudas sodu 20 minimālo mēnešalgu apmērā jeb četriem tūkstošiem latu. Krimināllikuma sankcija par Muižniecei inkriminēto noziegumu bez naudas soda gan paredz arī citus soda veidus – arestu vai piespiedu darbu.

Vilto dokumentu

Apsūdzību Muižniecei Ģenerālprokuratūra uzrādīja pērn decembrī. Saskaņā ar to viņa, būdama valsts amatpersona – Saeimas deputāte, vienlaikus arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja –, viltojusi dokumentu – Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokolu.

Muižniece savu vainu dokumenta viltošanā neatzīst.

Saskaņā ar likumu, ja cilvēkam ir tiesneša statuss, bet viņa tiesneša pilnvaras ir apturētas, viņam tiek maksāta tiesneša minimālā mēnešalga. Muižniece nevar spriest lietas, taču, lai lietderīgi izmantotu viņas zināšanas, amatpersonai tiesā uzticēti citi pienākumi.

Saeima pērn 3.novembrī vienprātīgi nolēma, ka deputāti pēc būtības nelems par atļauju sākt kriminālvajāšanu pret Muižnieci.

Uz augšu