No slimnīcas izrakstīti teju visi ar tularēmiju sasirgušie (1)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Pieci ar tularēmiju saslimušie bērni jau izrakstīti no slimnīcas, aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece.

Namniece pastāstīja, ka 31.augustā no slimnīcas tikuši izrakstīti četri bērni, jo viņiem netika konstatētas problēmas ar limfmezgliem, bet vēl divu bērnu ārstēšanā bijusi nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Viens no viņiem no slimnīcas jau ticis izrakstīts, bet vēl vienam bērnam būs jāatrodas mediķu uzraudzībā vēl visu nākamo nedēļu.

Jau ziņots, ka Latvijā tularēmija tika konstatēta sešiem bērniem, kuri peldējušies vienā dīķī un karjerā Salaspils novadā, Silabriežu apkārtnes teritorijā, vietās, kas nav paredzētas peldēšanai, jo dīķi apdzīvo ūdensžurkas.

Vides paraugos neko neatrod

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi Silabriežu apkārtnē savāktajos vides paraugos tularēmijas izraisītāju nav konstatējuši, bet uzsver, ka negatīvais analīžu rezultāts nenozīmē, ka infekcija dabā necirkulē.

SPKC epidemiologi turpinās uzraudzīt situāciju.

Tularēmija ir akūta infekcijas slimība, kas skar cilvēka limfātisko sistēmu, īpaši plaušas, acis un ādu, pastāstīja infektoloģe un stacionāra vadītāja Baiba Rozentāle. Baktērijas iekļūst cilvēka organismā caur bojātu ādas virsmu, gļotādu un elpceļiem, izraisot izmaiņas limfmezglos. Nonākot asinīs, tularēmijas baktēriju iniciētais patoloģiskais process var radīt sirds un asinsvadu, kā arī nervu sistēmas bojājumus, skaidroja Rozentāle.

Inficēšanās no cilvēka cilvēkam nenotiek

Ar tularēmiju slims cilvēks nevar inficēt citus cilvēkus. Profilaksei SPKC rekomendē izvairīties no saskarsmes ar grauzējiem, izmantot kukaiņu atbaidīšanas līdzekļus, nepeldēties ūdenskrātuvēs, kur ir iespējama grauzēju klātbūtne, nelietot uzturā pārtikas produktus un ūdeni, ja ir aizdomas, ka tie ir piesārņoti ar grauzēju izdalījumiem.

Pirmie saslimšanas simptomi ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, no 38 līdz 40 grādiem, galvas un muskuļu sāpes, vājums, vispārējs nespēks, ēstgribas trūkums, bezmiegs un svīšana, var būt arī vemšana. Atveseļošanās bieži ir ilgstoša.

Infekciju ārstē ar antibiotikām. Pēc pārslimošanas cilvēkam izveidojas ilgstoša imunitāte - pasaules mediķu prakse liecina, ka imunitāte veidojas uz visu mūžu.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu