Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Maratona laikā viens cilvēks miris no pārslodzes

LETA
Maratona laikā viens cilvēks miris no pārslodzes
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: LETA

Šodien «Nordea Rīga maratona» laikā mediķu palīdzība bija vajadzīga 155 skrējējiem, bet kādam vīrietim kļuva tik slikti, ka viņš gāja bojā. 16 personas nogādātas uz stacionāriem papildus pārbaužu veikšanai. Raksturīgākā diagnoze - pārkaršana karstuma un fiziskas slodzes ietekmē. Maratonā kopumā piedalījās vairāk nekā 18 000 cilvēku.

Vīrietim skrienot kļuvis slikti, mediķi viņam operatīvi centušies palīdzēt, nogādājuši slimnīcā, taču viņa dzīvību glābt nav izdevies.

Bukša uzsvēra, ka šogad maratona laikā rūpēs par dalībnieku veselību un drošību bijušas ārkārtīgi augstā līmenī, bija pieejamas atvēsināšanas iespējas, daudz dzeramā ūdens un mediķu brigādes trasē bija izvietotas biežāk, taču tik grūtā sporta veidā, kā ir maratons, nav iespējams līdz galam izslēgt negadījumu iespējamību.

Šogad maratona rīkotāji pievērsa pastiprinātu uzmanību dalībnieku informēšanai par veselīgu skriešanu un tas saistīts ar atgadījumu pagājušajā gadā. Rīgas mērs Nils Ušakovs pērn Rīgas maratonā pēc pusmaratona distances smagā stāvoklī nonāca slimnīcā, bet pēc tam tika pārvests uz klīniku Vācijā, kur viņam ilgāku laiku vajadzēja pavadīt mediķu aprūpē. Šogad Ušakovs maratonā neskrēja, un viņš aicina visus dalībniekus apdomīgi izvērtēt savus spēkus.

Kā sacīja maratona rīkotāji, lai arī apņēmība bijusi liela, tomēr ne visiem skrējējiem šodien ir izdevies pieveikt kārotos maršrutus.

Maratona distancē no 1092 reģistrētajiem dalībniekiem, pēc sākotnējiem rezultātiem, finišēja 892 skrējēji, savukārt pusmaratona distancē - no 2 690 reģistrētajiem dalībniekiem, pēc sākotnējiem rezultātiem, finišēja 2312 skrējēji.

10 km distancē no 3425 reģistrētajiem dalībniekiem, pēc sākotnējiem rezultātiem, finišēja 2860 skrējēji.

Kopumā visās distancēs šodien uz startu izgāja 18 180 dalībnieki. Visvairāk skrējēju startēja 5 km distancē - 10 973, 10 km distancē - 3425 dalībnieku, pusmaratonā startēja 2690 skrējēji, bet uz pilnā maratona starta līnijas stājās 1092 dalībnieki.

Vislielāko dalībnieku skaits pulcēja 5 km distance, kurā uz starta izgāja 10 973. Līdzīgi kā iepriekšējos gados uz 5 km distances goda pjedestāla stāvēja tikai Latvijas sportisti. 5 kilometrus visātrāk - 15 minūtēs 52 sekundēs - veica Kaspars Briška. Ātrākā sieviešu konkurencē bija Diāna Panovska ar rezultātu 00:19:34.

Jau ziņots, ka «Nordea Rīga maratonā» maratona galvenajā distancē svētdien pie panākumiem tika Kenijas sportists Kurgats Tituss Kipkorirs un krieviete Iraida Aleksandrova. Savukārt pusmaratona distancē pirmie finišējuši pašmāju profesionālie skrējēji Londonas olimpisko spēļu dalībnieki Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais