«Saprotam, ka ir, piemēram, Lietuva un Latvija. Vai tad tās vēlas, lai pārtraucam attiecības un aizejam no to tirgiem? Bet mēs saprotam, ka uz tām izdara milzīgu spiedienu,» norādīja Lukašenko.
«Mums jāstrādā aktīvi, bez kareivīgiem paņēmieniem,» aicināja Baltkrievijas prezidents.
Jau vēstīts, ka ES valstu ārlietu ministri 23.martā sanāksmē Briselē nolēma noteikt sankcijas pret 12 personām un 29 uzņēmumiem no Baltkrievijas, tādējādi paplašinot sankcijas pret šo valsti, lai sodītu autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu par represijām pret opozīciju.
ES vēstnieku atgriešanos izskatīs individuāli
Baltkrievija nepadzina Eiropas Savienības (ES) valstu vēstniekus, taču izskatīs jautājumu par viņu atgriešanos par katru no vēstniekiem individuāli, ceturtdien paziņoja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
«Daudz runā par vēstnieku atgriešanos, un visi sāk, katrs pa savam, bet visvairāk melot: lūk, Lukašenko grib - negrib, ielaidīs - neielaidīs. Pateikšu atklāti, es nekad no šāda redzes leņķa šo problēmu neesmu izskatījis. Mēs Eiropas valstu vēstniekus no šejienes neesam izdzinuši. Tā bija viņu griba. Viņi aizbrauca, sperot diplomātisku, politisku soli. Viņi izdarīja konkrētu demaršu, kurš tolaik radīja kaitējumu mūsu ārpolitikas resoram - kā minimums, un mūsu valstij - kā maksimums,» sacīja Lukašenko sanāksmē par ārpolitikas jautājumiem.
«Aizbrauca - aizbrauca, mēs uz to reaģējām mierīgi, un es lūdzu amatpersonas, lai saistībā ar to nebūtu trokšņa. Sagribēja - aizbrauca,» teica Lukašenko.
«Bet atgriezties - to jau mēs paskatīsimies, kā viņi atgriezīsies Baltkrievijā. Bet arī runāt par to, ka mēs viņus nelaidīsim atpakaļ, mums arī neklājas,» piebilda Baltkrievijas prezidents.