Kots aicina drosmīgi paziņot par abonentmaksu ieviešanu

Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors Edgars Kots

FOTO: LETA

Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Edgars Kots pieļauj, ka tagad varētu būt īstais brīdis abonentmaksu ieviešanai, jo Saeimā tiek skatīts priekšlikums par nacionālo komerckanālu tiesībām prasīt samaksu no kabeļoperatoriem par satura izplatīšanu.

«Ja nacionālās komerctelevīzijas varēs iekasēt maksu no kabeļoperatoriem un citiem platformu turētājiem par satura izplatīšanu, varbūt šis ir tas brīdis, kad vajag ieviest sabiedrisko mediju abonentmaksu. Beidzot esam drosmīgi un paziņojam, ka Latvijā būs maksas televīzija,» sacīja Kots.

LTV gan nav aplēses, cik lielai maksai vajadzētu būt, tomēr aprēķini liecinot, ka minimālajam finansējumam sabiedriskajai televīzijai gadā vajadzētu būt aptuveni 20 miljoniem latu. Tagad no valsts budžeta sabiedriskā televīzija saņem septiņus miljonus.

«Esmu aprēķinājis, ka sabiedriskajai televīzijai, lai tā varētu apmierināt visas sabiedrības intereses un patstāvīgi darboties, minimāli vajadzētu 20–22 miljonus latu. Mūsu ieņēmumi no reklāmām tagad ir trīs četri miljoni. Budžets ir interesants, jo no valsts saņemam septiņus miljonus, bet trīs atdodam atpakaļ nodokļu maksājumos,» norādīja Kots.

Budžeta veidošanas laikā pērnā gada nogalē sabiedriskie mediji – LTV un Latvijas Radio – valdībai prasīja papildu astoņus miljonus latu, tomēr prasīto neieguva.

Uz augšu