Dizaina Diplomandu Dienas "Starts 2010"

Jeļena Jefimova. Šūpuļobjekts "Lappa" FOTO: Publicitātes foto

Dizaina Diplomandu Dienas "Starts 2010" ir starta vieta dažādu nozaru studentu un profesionāļu sadarbībai, apmaiņai ar idejām, izgudrojumiem un atklājumiem.

Pasākuma mērķis ir uzrunāt citu Latvijas augstskolu studentus, lai iepazīstinātu ar dizainu kā mākslas un zinātnes sintēzi, kuras rezultātā rodas inovatīvi produkti, pakalpojumi un problēmu risinājumi. Dizaina Diplomandu dienu uzdevums ir veicināt dažādu augstskolu studentu savstarpēju sadarbību bakalaura un maģistra studiju laikā un diplomdarbu izstrādē. Ar sadarbošanos mēs vispirms saprotam dalīšanos ar savām idejām, zināšanām un risinājumiem, kā arī to kopīgu realizāciju.

Tas ir aicinājums domāt par kopīgu labumu - cilvēkam un dabai draudzīgas eksistences izkopšanu un uzturēšanu - ekoloģijas, ekonomikas un ētikas aspektos.

Latvijas un pasaules kontekstā palielinās gan dizaina loma, gan atbildība, tādēļ arī šī gada diplomdarbos mēs turpinām runāt par sociālajiem, ekonomiskajiem un ilgtspējas aspektiem.

Dizaineris nepiedalās vienīgi jaunu produktu radīšanā, blakus materiālajam dizainam stājas nemateriālais – stratēģijas, scenāriji, māksla.

"Starts 2010" ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas - Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina apakšnozaru 31 dizaina diplomdarbu izstāde. Diplomandi ir devuši startu savām idejām un gaida sabiedrības vērtējumu un diskusijas.

Dizaina Diplomandu Dienas notiks jau ceturto gadu. Tā nav tikai izstāde, tās nav tikai sarunas, tā nav konference vai radošās darbnīcas. Dizaina Diplomandu Dienas ir visu iepriekšējo formu sintēze vienotā veselumā. Mainoties sabiedrības izpratnei par dizainu, ar katru gadu pieaug arī pasākuma nozīmīgums un apjoms.

Šī gada Dizaina Diplomandu Dienas "Starts 2010" ir Ingas Bermakas  un Riharda Funta maģistra darbs dizainā. Diplomdarba vadītājs profesors Holgers Elers.

Dizaina Diplomandu Dienu STARTS 2010 programma:

03.06. / 16.00 Preses konference

03.06. / 17.00 Izstādes atklāšana

04.06. / 11.00 Bakalaura diplomdarbu aizstāvēšana

 •   08.06. / 13.00 Lekciju un diskusiju diena
  •   13.00 Lekcija „Zinātne – Māksla. Inženieri – Dizaineri. Ekonomisti – Mākslinieki. Dažādas valodas, dažādi komunikācijas veidi, kuri jāiepazīst, lai varētu saprasties.” Lekciju lasa arhitekts, dizaineris profesors Andrejs Legzdiņš. Lekcija latviešu valodā.
   •   14.00 Lekcija „Sarunas un sadarbības barjeras.” Lekciju lasa pārmaiņu vadības konsultants Dr. Atis Zakatistovs, I – Boom. Lekcija latviešu valodā.
    •   15.15 Lekcija „Design & Engineering”. Lekciju lasa starptautiskās  starpdisciplinārās maģistrantūras programmas Design & Engineering vadītājs, stratēģiskā dizaina profesors Martin Pärn, Igaunijas Mākslas akadēmija. Lekcija angļu valodā.
     •   16.15 Diskusija starp dažādu nozaru pārstāvjiem „Kāpēc sadarboties?”. Diskusiju vada 2010.gada LMA dizaina maģistrants Kristaps Grundšteins. Piedalīties aicināti visi interesenti. Diskusija latviešu valodā.

      09.06. / 10.00 Maģistra diplomdarbu aizstāvēšana

      10.06. / 19.00 PECHA KUCHA NIGHT RIGA Vol. 9

      15.06. / 16.00 Dizaina diplomdarbu prezentāciju diena

      Uz augšu
      Back