Incidents pie parlamenta ēkas Londonā: uzbrucējs ir sudāniešu izcelsmes brits

Papildināts
TVNET/LETA
Incidents pie parlamenta ēkas Londonā: uzbrucējs ir sudāniešu izcelsmes brits
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: SCANPIX/REUTERS

Vīrieti, kas dienu iepriekš ar automašīnu ietriecās aizsargbarjerā pie Apvienotās Karalistes Lordu palātas, ievainojot trīs cilvēkus, britu mediji trešdien identificējuši kā Birmingemā dzīvojošo sudāniešu izcelsmes Lielbritānijas pilsoni Salihu Hateru.

29 gadus vecais Haters tika aizturēts uzreiz pēc notikušā, un viņš tika turēts aizdomās par terorakta pastrādāšanu.

Policija trešdien paziņojusi, ka aizturētais apsūdzēts par slepkavības mēģinājumu ar iepriekšēju nodomu.

Policija vēl nav atklājusi viņa vāru, bet norādījusi, ka aizturētais ir sudāniešu izcelsmes Lielbritānijas pilsonis no Birmingemas.

Divi no ievainotajiem cilvēkiem tika nogādāti slimnīcā, bet jau ir izrakstīti. Trešajam cietušajam medicīniskā palīdzība tika sniegta uz vietas.

Policijas pretterorisma vienības priekšnieks Neils Basu paziņojis, ka Haters iepriekš neesot nonācis izlūkdienestu uzmanības lokā, taču laikraksts "The Times" apgalvo, ka par viņu zinājusi policija.

Avīze, atsaucoties uz viņa feisbuka lapu, vēsta, ka Haters bijis kāda Birmingemas veikala pārvaldnieks un savulaik studējis Sudānas Zinātņu un tehnoloģijas universitātē.

Kā stāsta Hatera bērnības draugs Abubakrs Ibrahims, uz Lielbritāniju viņš pārcēlies aptuveni pirms pieciem gadiem nolūkā sapelnīt naudu, lai palīdzētu savai ģimenei, kas Sudānā nodarbojas ar lauksaimniecību.

Ibrahims apgalvo, ka Haters esot labs cilvēks un noteikti nav terorists.

Policija otrdien paziņoja, ka veikusi kratīšanu divās adresēs Birmingemā, kā arī kādā adresē netālu esošajā Notingemā. Trešdien pārmeklēta vēl viena adrese Birmingemā.

Koventri universitātes preses pārstāvis apstiprināja, ka Haters septembrī sācis pie viņiem studēt grāmatvedību, bet maijā studijas pametis.

Laikraksts "The Daily Mail", atsaucoties uz Hatera draugiem, ziņo, ka viņa brālis un tēvs nesen nomiruši ar nelielu laika starpību.

Viena no vietām, ko policija pārmeklējusi, ir interneta kafejnīca, kurā Haters bieži uzturējies. Kafejnīcas īpašnieks sacīja, ka Haters dzīvojis virs kafejnīcas, bet pirms pāris mēnešiem izvācies.

Kāds rajona iedzīvotājs, kurš ir no Somālijas, žurnālistiem sacīja, ka bijis šokā, kad ieraudzījis Hatera fotogrāfiju medijos.

"Viņš bija šeit gandrīz katru dienu (..). Viņš bija ļoti, ļoti kluss un nekad nerunāja ne arvienu," viņš piebilda.

Londonas mērs Sadiks Hans pēc notikušā paziņoja, ka atbalsta ideju par automašīnu aizliegšanu vairākās teritorijās ap parlamentu.

Taču viņš brīdināja, ka izmaiņām nevajadzētu ierobežot demokrātijas sniegtās iespējas piekļūt parlamentāriešiem, lobēt parlamentu un apskatīt to.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais