Džona Lenona slepkavam 10.reizi atteikta pirmstermiņa atbrīvošana

LETA/REUTERS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Lenona slepkava Marks Deivids Čepmens
Lenona slepkava Marks Deivids Čepmens Foto: AP/Scanpix

Ievērojamā britu rokmūziķa un grupas "The Beatles" dalībnieka Džona Lenona slepkavam Markam Deividam Čepmenam 10.reizi ir atteikta pirmstermiņa atbrīvošana no cietuma.

63 gadus vecais Čepmens trešdien bija ieradies Ņujorkas štata pirmstermiņa atbrīvošanas lūgumu izskatīšanas iestādē. Tās lēmumā, ar kuru ceturtdien iepazinās ziņu aģentūra "Associated Press" (AP), teikts, ka Čepmena atbrīvošana "būtu nesavienojama ar sabiedrības labklājību un drošību un tik ļoti mazinātu šā nozieguma nopietno raksturu, ka tiktu grauta cieņa pret likumu".

Lēmumā atzīts, ka atbrīvošana ne tikai "tiektos mazināt nozieguma nopietnību", bet arī apdraudētu sabiedrisko drošību, jo kāds varētu mēģināt kaitēt Čepmenam vai nu aiz dusmām, vai atriebības, vai ar mērķi iegūt līdzīgu bēdīgu slavu.

Foto: AP/Scanpix

Ieslodzītais nākamo reizi varēs lūgt pirmstermiņa atbrīvošanu 2020.gada augustā.

Čepmens, kurš tolaik bija 25 gadus vecs, nošāva Lenonu 1980. gada 8. oktobrī pie bijušā "The Beatles" dalībnieka dzīvokļa Ņujorkā. 1981. gadā tiesa viņu atzina par vainīgu slepkavībā un piesprieda mūža ieslodzījumu. Sākot ar 2000. gadu, viņš ir tiesīgs lūgt pirmstermiņa atbrīvošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu