Likvidē apdrošināšanas kompāniju "Sams"

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas apgabaltiesa trešdien nolēma pabeigt deviņdesmito gadu sākumā dibinātās apdrošināšanas kompānijas "Sams" bankrota procedūru.

Lai pilnībā pabeigtu kompānijas likvidāciju, tā jādzēš arī no Uzņēmumu reģistra. Tiesā "Sama" administrators zvērināts advokāts Selvis Selga sacīja, ka apdrošināšanas sabiedrības maksātnespējas procesā nav izdevies atgūt aktīvus un līdz ar to nav apmierināti kreditoru prasījumi 56 931 lata vērtībā un nodokļu parāds valstij 5654 latu apjomā. Viņš stāstīja, ka cerības bija saistītas ar tiesvedību par triju darījumu apstrīdēšanu starp "Samu", "Lainbanku" un kompāniju "Lat F.I.". "Sams" bija izsniedzis galvojumu "Lainbankai", garantējot ar savu depozītu bankā "Lat f.i." izsniegto kredītu 300 tūkstošu latu apjomā. Tā kā "Lat F.I." neesot atdevusi kredītu, "Lainbanka" pārņēmusi "Sama" depozītā ieguldītos līdzekļus un procentus par neatmaksāto kredītu - 316 824 latu apjomā. Tomēr tiesa administratora pretenzijas nav atzinusi un darījumus atstājusi spēkā. Selga arī pauda, ka pret "Sama" vadību ir ierosināta krimināllieta par pārkāpumiem uzņēmējdarbībā un ar to viņš bija saistījis cerības atgūt vismaz daļu uzņēmuma aktīvu. Tomēr policija izmeklēšanu krimināllietā nav pabeigusi un informējusi administratoru par to, ka "Sama" likvidācija neietekmēs krimināllietas gaitu. Līdz ar to "Sama" kreditoru sapulce izšķīrusies par uzņēmuma likvidāciju. "Samu" par maksātnespējīgu tiesa pēc toreizējās Valsts apdrošināšanas sabiedrību uzraudzības departamenta pietiekuma atzinusi 1996.gada 20.martā, bet faktiski tas darbību pārtraucis 1994.gada augustā, septembrī. Apdrošināšanas licences tam atņemtas 1995.gada 21.martā. Pēc tiesas sēdes Selga BNS sacīja, ka "Sama" rīcībā esot bijuši simboliski aktīvi - to pamatlīdzekļus veidojošās biroja mantas. Savukārt kreditoru prasījumu apjoms varētu būt bijis vēl lielāks, tomēr daļa kreditoru nav spējuši pamatot savus prasījumus, un tie netika atzīti kā pamatoti. Viņš arī sacīja, ka līdz 1998.gada 2.martam "Samu" administrējuši viņa kolēģi - Roberts Eglītis un Anita Poļakova, kas pašlaik esot tiesnese. "Sams" dibināts 1992.gada 14.augustā.

Svarīgākais
Uz augšu