P, 15.08.2022.

Krievija savas lidmašīnas notriekšanā vaino Izraēlas "provokāciju"

Papildināts
LETA/AP
Krievija savas lidmašīnas notriekšanā vaino Izraēlas "provokāciju"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas Aizsardzības ministrija otrdien paziņojusi, ka tās izlūklidmašīnu, kurā atradās 15 cilvēki, virs Vidusjūras notriekusi Sīrijas zenītraķete.

(Papildināta ziņa.)

Ministrija pavēstījusi, ka tās lidmašīnu nejauši trāpījusi viena no Sīrijas raķetēm, kas tika izšautas uz četriem Izraēlas iznīcinātājiem, kuri pirmdienas vakarā veica uzlidojumu objektiem Latākijas provinces piekrastē.

Maskava apsūdzējusi izraēliešu lidmašīnas par krievu lidaparāta "iespiešanu" ugunslīnijā.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka tā esot bijusi "apzināta provokācija", norādot, ka Izraēla informējusi Krieviju par savu gaisa operāciju šajā rajonā tikai minūti iepriekš.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu telefonsarunā ar savu izraēliešu kolēģi Avigdoru Lībermanu izteicies, ka Izraēlas gaisa spēki ir "pilnībā atbildīgi" par krievu lidmašīnas un tās apkalpes bojāeju, un brīdinājis, ka Maskava sev rezervē tiesības uz attiecīgu atbildi.

Viņš "atkārtoti aicināja Izraēlu atturēties no triecieniem Sīrijas teritorijai, kas apdraud krievu militārpersonas".

"Izraēlas armijas darbības ir pretrunā ar Krievijas-Izraēlas sadarbības garu, un mēs rezervējam tiesības nākotnes atbildes pasākumiem," sarunā ar Avigdoru uzsvēris Šoigu.

Tikmēr Krievijas aizsardzības ministrija pavēstījusi, ka glābšanas operācijas laikā, kas uzsākta lidmašīnas nokrišanas vietā, uzietas lidaparāta atlūzas un dažu apkalpes locekļu mirstīgās atliekas.

Savukārt Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņojis, ka lidmašīnas notriekšana neietekmēšot pirmdien panākto Krievijas prezidenta Vladimira Putina un viņa Turcijas kolēģa Redžepa Tajipa Erdoana vienošanos par demilitarizētās zonas izveidošanu ap Sīrijas nemiernieku kontrolēto Idlibas provinci.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu