Policija LSDSP reklāmā nesaskata valsts drošības apdraudējumu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Drošības policija (DP) un Valsts policija (VP) nav saskatījusi valsts drošības apdraudējumu Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) "Facebook" lapā publicētajā politiskajā reklāmā, kuru vairāki sociālo tīklu lietotāji novērtējuši kā rasu naidu kurinošu.

VP jūlija sākumā nodeva izvērtēšanai DP informāciju par šo reklāmu. DP aģentūrai LETA atbildēja, ka, izvērtējot šo gadījumu, netika konstatēts dienestam piekritīgs valsts drošības apdraudējums. Ņemot vērā, ka DP ir piekritīgi tikai valsts drošības jomā izdarīti noziedzīgi nodarījumi, DP šo lietu pēc piekritības nosūtīja atpakaļ VP izvērtēšanai, vai konkrētajā gadījumā nav saskatāma sociālā naida vai nesaticības izraisīšana, kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmes.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūru LETA informēja, ka VP ir pieņēmusi lēmumu par atteikšanos sākt kriminālprocesu, jo nav konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Jau ziņots, ka "Facebook" attēls tika publicēts 1. jūlijā un tajā bija attēlota puskaila baltā sieviete un melnādains vīrietis, kuram aiz jostas aizbāzta Eiropas Savienības pase. Sieviete attēlā turēja melnādainu zīdaini. "Latvijas nākotne, ja 6. oktobrī nebalsosi par LSDSP," ar attēlu sabiedrību centās biedēt partija. Nākamajā dienā šajā pašā lapā tika ievietots attēls, kurā attēlotas automātiskā ieroča lodes. Šim attēlam bija dots paraksts: "Tabletes pret okupantiem."

LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinēvičs aģentūrai LETA iepriekš pauda izbrīnu par abiem partijas mājaslapā ievietotajiem attēliem, norādot, ka nākamajā partijas valdes sēdē viņš rosinās no partijas izslēgt personu, kas atbildīga par LSDSP"Facebook" konta satura veidošanu.

Īsi pēc aģentūras LETA sarunas ar Dinēviču abi attēli tika izdzēsti no partijas "Facebook" lapas.

Uz augšu