VID atjaunojis reģistrā sešus iepriekš no reģistra izņemtos kases aparātu modeļus

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Caro / Scanpix

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vienotajā datubāzē ir reģistrējis sešus "CHD" kases aparātu modeļus, kas tika izslēgti no reģistra šogad februārī pēc tam, kad tajos tika atklāta iespēja krāpties, informēja VID.

VID atzīmēja, ka ražotājs ir veicis visus nepieciešamos uzlabojumus un tagad kases aparāti arī VID skatījumā ir uzskatāmi par drošiem.

Uzņēmēji pirms iekārtu izslēgšanas no reģistra jau bija iegādājušies 18 500 šo modeļu kases aparātu. VID ļāva turpināt lietot iegādātos, taču jaunus reģistrēt vairs nebija iespējams. Tagad, kad ražotājs ir novērsis visas nepilnības, kases aparātu modeļi ar jaunu programmatūras versiju ir atjaunoti datubāzē.

VID vadības un apkalpojošā dienesta SIA "Computer Hardware Design" pārstāvju tikšanās laikā "Computer Hardware Design" valdes loceklis informēja, ka par kļūdu novēršanu lietotājiem uzstādītajos kases aparātos nebūs jāmaksā.

VID vienotajā datubāzē tika reģistrēti kases aparātu "CHD 2050", "CHD 3030", "CHD 3050", "CHD 3050U", "CHD 3850" un "CHD 7" modeļi ar programmas versiju "3.84.2". Minēto modeļu kases aparāti no VID datubāzes tika izslēgti pēc tam, kad 2017.gada nogalē, veicot nodokļu kontroles pasākumus, VID tiem konstatēja būtiskas neatbilstības tehniskajām prasībām.

Kopumā VID vienotajā datubāzē ir reģistrēti 59 dažādu iekārtu modeļi. Patlaban ir nomainīti 26 855 jeb 55% no visiem kases aprātiem un kases sistēmām.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu