Sv, 1.10.2023.

Eiropas Komisija varētu noraidīt Itālijas budžetu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Inga Kundziņa / LETA

Eiropas Komisija (EK), visticamāk, pieprasīs Itālijai grozīt 2019.gada budžeta plānu, trešdien paziņojis Eiropas Savienības (ES) budžeta komisārs Ginters Etingers.

"Pamatojoties uz skaitļiem, es personīgi domāju, ka mums, visticamāk, nāksies prasīt Itālijai labot budžeta projektu," tviterī atzinis Etingers.

Tomēr viņš atkāpās no saviem iepriekš izskanējušajiem izteikumiem, kurus citējis vācu nedēļraksts "Der Spiegel", kas no tiem bija izsecinājis, ka EK jau lēmumu pieņēmusi un ka attiecīga vēstule jau Romai nosūtīta.

"Neesmu sacījis, ka Itālijas jautājumā jau ir Komisijas lēmums, nedz ka ceturtdien, piektdien tiek nosūtīta noraidījuma vēstule," norādījis Etingers.

Pirmdien Roma iesniedza EK apstiprināšanai 2019.gada budžeta projektu.

Itālijas jaunā valdība, kuru veido populistiskā Pieczvaigžņu kustība (M5S) un pret imigrāciju noskaņotā labējā partija "Līga", tautsaimniecības stimulēšanai iecerējusi nākamajā gadā izdevumus palielināt par 36,7 miljardiem eiro, no kuriem gandrīz divas trešdaļas paredzēts segt, palielinot budžeta deficītu.

Itālijas valsts parāds jau tagad pārsniedzis 130% no iekšzemes kopprodukta, kas ir ievērojami vairāk nekā pieļauj ES fiskālās disciplīnas noteikumi.

Tomēr Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte trešdien paziņojis, ka Roma negrasās grozīt valdības sagatavoto budžeta projektu.

"Es sacītu, ka telpas [izmaiņām] nav," ierodoties uz Briselē paredzēto kārtējo ES samitu, žurnālistiem norādīja Konte.

Lai gan galvenais samita dienaskārtības jautājums ir "Breksits", paredzēts, ka ceturtdien dalībvalstu līderi apspriedīs eirozonas problēmas, un sagaidāms, ka Itālijas iecere palielināt savus tēriņus, izpelnīsies skarbu kritiku no fiskāli konservatīvi orientēto dalībvalstu, piemēram, Nīderlandes puses.

Samita kuluāros Kontem paredzēta tikšanās arī ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kas ir visaktīvākā Itālijas kritizēto taupības pasākumu aizstāve.

Pirms tikšanās ar Merkeli Konte uzsvēra, ka Itālija ir sagatavojusi labi pamatotu budžetu, kurš apvērsīs Itālijas ekonomikā līdz šim valdošo tendenci.

Viņš piebilda, ka tas tiek darīts ekonomikas izaugsmes un valsts interešu vārdā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu