Kā Lāčplēša dienu svin ārpus Latvijas?

ASV karavīri fotografējas ar bērniem svinīgajā pasākumā pie Latvijas Kara muzeja, kura laikā, pieminot Lāčplēša dienu, iededz Brīvības cīnītāju piemiņas ugunskuru

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ārzemēs dzīvojošie latvieši ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Lāčplēša dienu, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte norādīja, ka daudzus gadus latvieši ārzemēs vienmēr ar lielu cieņu un godu atzīmē 11.novembri.

"Šī diena ir arī mūsu lielā patriotu un varoņu piemiņas diena, kad visi sanākam kopā uz dievkalpojumiem latviešu baznīcās. Daugavas Vanagu mītnēs tiek noturēti referāti un varoņu godināšanas pasākumi. Latviešu skolu audzēkņi uzstājas ar deklamējumiem un dziesmām," sacīja Saulīte.

Viņa norādīja, ka patriotisms ir neatņemama latvietības sastāvdaļa, piebilstot, ka 11.novembra atzīmēšana plānota Eiropā, ASV, Kanādā, Austrālijā un citur.

Amerikas latviešu apvienības (ALA) pārstāve Marisa Gudrā skaidroja, ka Lāčplēša dienu ASV svin mazāk nekā Latvijā, tomēr pasākumi notiek. Piemēram, ASV galvaspilsētā Vašingtonā pasākumu rīkos Latvijas vēstniecība, ASV. Tāpat plānots piemiņas brīdis "Rock Creek" kapsētā.

Ņujorkā Jonkeru draudzē 11.novembrī plānotas pusdienas un Latvijas vēstnieka ANO Andreja Pildegoviča uzruna.

Šodien "Mayo" Latviešu atbalsta grupas skoliņa "Graudiņš" Īrijā organizē Lāčplēša dienas un Latvijas simtgades svinības, kas notiks Klērmorisas pilsētas zālē. Svinību koncertā, kas sāksies plkst.18 piedalīsies viesi no Galvejas un Longfordas. Ieeja pasākumā plānota jau no plkst.17, kad varēs apskatīt dažādus rokdarbus izstādē "Vērības". Pēc koncerta plānota saviesīgā daļa ar izdziedāšanos un izdancošanos.

Sandjego-Rīgas Sadraudzības Asociācija aicina uz ērģeļu koncertu Sandjego Balboa Parka "Spreckels" Ērģeļu Paviljonā ASV plkst.17, atzīmējot Latvijas Valsts 100 gadu jubileju. Koncerts būs bezmaksas.

Kā liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) informācija, Kaļiņingradā šodien plānots Lāčplēša dienas koncerts starptautiskā Džeza festivāla laikā.

Uz augšu