JKP kā labu premjeru redz Zīli; varētu strādāt arī Kariņa valdībā

FOTO: Zane Bitere/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) kā labu, konservatīvu Ministru prezidentu redzētu Robertu Zīli (VL-TB/LNNK), reizē politiskajam spēkam nav arī iemesla nepiekrist strādāt Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdībā, šodien žurnālistiem sacīja JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.

Politiķe norādīja, ka "Attīstībai/Par!" (AP) lēmums neuzstāt uz premjera amata kandidātu no savas partijas palīdzēs izveidot valdību. Strīķe AP pārmeta "izpildītus dažādus vingrinājumus", kuru mērķis esot bijusi JKP līdera Jāņa Bordāna valdības izgāšana "bez jebkāda praktiska pamata".

Kā ziņots, neoficiālās sarunās kā iespējamo kompromisa kandidātu premjera amatam politiķi min "Jaunās Vienotības" (JV) pārstāvi Kariņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kariņš aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik prezidents nav aicinājis viņu uz tikšanos, kā arī sarunas par viņa nominēšanu nav notikušas. Kariņš norādīja, ka pašlaik situācija ir ļoti neskaidra un jāredz, kā tā attīstīsies, proti, vai AP nevēlēsies izvirzīt citu kandidātu, ņemot vērā, ka tā ir tā dēvētā jaunā partija.

AP pārstāvis Pabriks šodien paziņoja, ka vairs nepretendē uz Ministru prezidenta amatu. AP norāda, ka neuzstās uz premjera amata kandidātu no savas partijas un saskata iespēju vienoties par kompromisa kandidātu no citu politisko spēku izvirzītajiem politiķiem, žurnālistiem sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš sacīja, ka partijas var vienoties par kompromisa kandidātu no citu partiju izvirzītajiem, izņemot tos, kuri jau bija nominēti šim amatam. Pavļuts norādīja, ka AP neuztur savu nomināciju kopumā.

Šodien notiek jaunas Valsts prezidenta tikšanās ar partijām. Valsts prezidents vakar atsauca "KPV LV" pārstāvja Alda Gobzema nomināciju premjera amatam.

Uz augšu