Apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana uz vairākiem vietējās nozīmes autoceļiem

Apledojis velosipēds Leipcigā

FOTO: AFP/LETA

Apledojuma dēļ šorīt apgrūtināta braukšana pa vietējās nozīmes autoceļiem daudzviet Vidzemē un Latgalē, liecina VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz vietējās nozīmes autoceļiem ir Alūksnes, Balvu, Daugavpils, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes, Valkas un Valmieras apkaimēs.

Vietējās nozīmes autoceļi, kas ir ar grants segumu, ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu. Autoceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, kas nozīmē, ka laiks autoceļu brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu un rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā netiek normēts. Uz grants autoceļiem sāli kā pretslīdes materiālu neizmanto, bet smilti kaisa vietām – stāvos kāpumos, kritumos un pagriezienos.

Autovadītāji tiek aicināti būt īpaši uzmanīgi, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

Kā ziņots, no 1.decembra līdz 1.martam automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, ir jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.

Uz augšu