Meja paātrina gatavošanos bezvienošanās "Brexit"

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

FOTO: Reuters/ScanPix

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien tikusies ar sava kabineta locekļiem, lai apspriestu sagatavošanos iespējai, ka Apvienotajai Karalistei no Eiropas Savienības (ES) būs jāaiziet bez izstāšanās līguma, jo liela daļa parlamenta deputātu joprojām iebilst pret viņas panākto "Breksita" vienošanos.

Jau pirmdien Meja paziņoja, ka kabineta sēdē tiks apspriesta nākamā fāze sagatavošanās darbiem bezvienošanās "Brexit" scenārijam.

Novēršoties no vienošanās, tiks apdraudētas darbavietas, pakalpojumi un cilvēku drošība, uzrunājot apakšnama deputātus, uzsvēra Meja.

Viņa piebilda, ka valdība jau paātrinājusi sagatavošanos iespējamajām problēmām, kas varētu rasties pēc izstāšanās no ES, piemēram, "transporta plūsmām dažādās Apvienotās Karalistes ostās".

"Bez vienošanās īstermiņā būs traucējumi," brīdināja premjerministre. "Mēs vēlamies darīt visu, ko varam, lai tos mīkstinātu."

Sarunā ar televīzijas kanālu "Sky News" otrdienas rītā pirms došanās uz kabineta sēdi starptautiskās attīstības ministre Penija Mordonta atzina, ka ir "pilnīgi pareizi" sākt aktīvi gatavoties bezvienošanās "Brexit".

"Mums ne tikai jāsagatavo valsts. Tas arī ir labākais veids, kā panākt [no Briseles] vienošanos," piebilda Mordonta.

Meja pirmdien atkal izpelnījās gan pašas pārstāvēto konservatīvo, gan opozīcijas deputātu sašutumu, atsakoties sarīkot balsojumu par "Brexit" vienošanos vēl līdz Ziemassvētkiem.

"Premjerministre ciniski vilcina laiku," paziņoja opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins, apsūdzot Meju, ka tā esot valsti nostādījusi uz "nacionālās krīzes" sliekšņa.

Uz augšu