Par Erdogana kritizēšanu Turcijā apturētas divas teleprogrammas

FOTO: AFP/SCANPIX

Turcijas Augstākā radio un televīzijas valde (RTUK) apturējusi divas televīzijas programmas par Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana kritizēšanu, ceturtdien vēsta laikraksts "Hurriyet".

Pret valdību kritiskajai raidorganizācijai "Halk TV" viens no šoviem apturēts piecas reizes, bet ziņu programma telekanālā "Fox TV" apturēta uz trim dienām, ziņo "Hurriyet".

RTUK lēmumu par programmu apturēšanu paziņojusi trešdien, un abiem medijiem piemērojusi naudassodu, ziņo laikraksts.

10.decembrī "Fox TV" programmas vadītājs Fatihs Portakals kritizēja spiedienu pret opozīciju, norādot, ka cilvēki pat vairs neuzdrīkstas miermīlīgi protestēt pret dabasgāzes cenas pieaugumu. "Cik cilvēku uzdrīkstētos iziet ielās, par spīti bailēm?" jautāja Portakals.

Erdogans pēcāk kritizēja Portakalu, kura uzvārds tulkojams kā "apelsīns". Prezidents sacīja, ka "apelsīns" un "citrusauglis" aicina cilvēkus iziet ielās, bet uzsvēra, ka viņam jāzina robežas.

"Citādi šī valsts sados tev pa kaklu," 17.decembrī Konjā saviem atbalstītājiem sacīja Erdogans. "Es uzskatu, ka tiesu sistēma dos šiem cilvēkiem mācību," viņš piebilda.

21.decembrī sarunu šovā "Halk TV' piedalījās divi prominenti komiķi Metins Akpinars un Muždats Gezens, kuri kritizēja demokrātijas trūkumu Turcijā.

Pret abiem komiķiem sākta izmeklēšana par Erdogana apvainošanu, un tiesa pirmdien aizliedza viņiem pamest valsti.

Uz augšu