Koalīcijas partneri noraida Šmita apgalvojumu par vēlmi atbrīvoties no Straumes

Papildināts
LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Valsts prezidenta nominētais Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš
Valsts prezidenta nominētais Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš Foto: Paula Čurkste / LETA

Koalīcijas partneri norāda, ka ir nepatiess politiķa Didža Šmita (KPV LV) izteikums par it kā esošiem plāniem no amata atbrīvot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Jēkabu Straumi.

Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) šodien žurnālistiem akcentēja, ka topošo valdību veidojošajām partijām par šo nav bijusi saruna "nevienā formātā". Vaicāts, vai Šmits melojis, politiķis atbildēja, ka "tas ir jūsu secinājums".

Kā norādīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars, lietas ir jāsauc īstajos vārdos, ka Šmita izplatītā informācija ir nepatiesa, jo koalīcija partneriem nekādas vienošanās par KNAB vadītāja nomaiņu nav bijusi un tāda arī nevar būt.

Arī "Attīstībai/Par!" (AP) līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce negatīvi vērtē to, ka atsevišķi politiķi izplata nepatiesus apgalvojumus par valdības veidošanu. AP līderis pieļauj, ka šādā veidā šie politiķi gatavojas darbam opozīcijā un izmanto valdības veidošanas procesu savās personiskajās interesēs.

Kariņš arī norādīja, ka sarunā ar Šmitu apliecinājis, ka politiķim ekonomikas ministra amatā būtu viss premjera atbalsts, ja viņš varētu atrast labāku veidu, kā ātrāk likvidēt elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK). Vaicāts par Šmita atstāstu sarunai, premjera amata kandidāts akcentēja, ka tās saturs bijis "gluži pretējs".

Šmits piektdien apgalvoja, ka trešdien viņam bijusi individuāla saruna ar Kariņu, kurā viņam esot pateikts, ja "es nemainīšu savus uzskatus par OIK - tieši par šo tiesisko statusu desmitgades periodā -, tad es neesmu vēlams ministrs viņa valdībā". "Tas bija pateikts ļoti skaidri," apgalvoja "KPV LV" biedrs.

Kariņš šodien norādīja, ka valdības deklarācijā attiecībā uz OIK ir izveidota attiecīga redakcija, kas apmierina visus valdības veidošanā iesaistītos politiskos spēkus, arī partiju "KPV LV". Attiecīgais formulējums būtība paredz izbeigt OIK atbalstu, skaidroja Kariņš.

Iepriekš "KPV KV" deputātes Linda Liepiņa un Karina Sprūde paziņoja, ka nevarēs atbalstīt valdību, ja valdības deklarācijā OIK netiks atzīts par nelikumīgu. Pēc Šmita lēmuma atsaukt savu kandidatūru uz ekonomikas ministra posteni Liepiņa paziņoja, ka viņa lēmums neatbalstīt valdību ir galīgs. Politiķis Aldis Gobzems (KPV LV) norādījis, ka arī Sprūde neatbalstīs "Jaunās Vienotības" valdību.

Jau vēstīts, ka topošās koalīcijas partijas vienojušās par valdības deklarāciju un balsojums par valdību iecerēts nākamnedēļ, 23.janvārī.

Kā ziņots, Šmits norādījis, ka viens no iemesliem atsaukt savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam bijusi topošās valdības vienošanās no amata atbrīvot Straumi.

Piektdienas pēcpusdienā partijas Šmits atsauca savu kandidatūru uz ekonomikas ministra amatu. Šis pavērsies raisījis vēl lielāku neskaidrību, cik "KPV LV" deputāti varētu atbalstīt Kariņa valdības apstiprināšanu.

Valdības veidošanas procesā iesaistītas piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "KPV LV", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, kā arī "Attīstībai/Par!".

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu