Neierasti ceļojumu veidi un Latvijas garšas jeb Latvijas pārsteigumi izstādē “Balttour 2019”

FOTO: Publicitātes foto

Aplūko Zemgales talismanu parādi, apmeklē brīnišķīgas dabas vietas Latgalē, izbaudi Vidzemes garšas un ļaujies sportiskai atpūtai Kurzemē – tie ir daži no Latvijas reģionu piedāvājumiem izstādē “Balttour 2019”, kas jau no 1. līdz 3. februārim notiks Ķīpsalā!

Trīs dienās Ķīpsalā  apmeklētāji varēs iepazīt jaunus maršrutus un ceļojumu galamērķus, līksmot par pasaules kultūru dažādību, atklāt no jauna Latvijas reģionus, baudīt to viesmīlību un izgaršot jaunas Latvijas garšas. 

FOTO: Publicitātes foto

Hallē “Apceļo Latviju!” par tūrisma piedāvājumiem informēs visu Latvijas reģionu pārstāvji. Ceļotgribētāji varēs uzzināt ne tikai par jau esošajiem tūrisma objektiem reģionā, bet arī par jaunākajām pastaigu takām, skatu torņiem, muzejiem, aktīvās atpūtas iespējām, viesnīcām un viesu namiem, pilīm, muižām un daudz ko citu. Katrs apmeklētājs varēs iepazīt Kurzemi, Zemgali, Latgali un Vidzemi no jauna!

Turklāt tradicionālajā “Balttour 2019” mājražotāju gadatirgū varēs nogaršot un iegādāties dažādu reģionu tradicionālos ēdienus un dzērienus. 

Latvijas vīndari rada savu Latvijas ceļvedi!

Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība šogad izstādē prezentēs vēl nebijušu projektu Latvijā, kas domāts Latvijas vīna un ceļot gribētājiem. Ar mājas lapas www.latvijasvinature.lv starpniecību 12 Latvijas mazās vīna darītavas SIA „EVI&JO” (Durbe), SIA „Aizputes vīna darītava” (Aizpute), z/s „Smilškalni” (Kuldīga),  SIA „Mazburkas” (Tukums), SIA „Tēviņi” (Zemīte), SIA „Terveres veltes” (Tērvete), IK Cremons (Krimulda), Z/S „Pīlādži” (Sigulda), SIA „Jokas Develpments” (Limbaži), SIA „Līgatnes vīna darītava” (Līgatne), SIA „Baiņu sēta”(Naukšēni), SIA „Aivikstes klēts”(Lubāna) prezentē savus ražojumus un aicina uz dzērienu degustācijām. Mājas lapā ir apraksts par katru darītavu un arī informācija par naktsmītnēm un  apskates objektiem  tuvākajā apkārtnē.

Ir izstrādāta aplikācija, kuru instalējot telefonā, ceļotāji viegli varēs atrast visas Latvijas vīna darītavas.

FOTO: Publicitātes foto

Attīsti radošumu pie zemgaliešiem!

Zemgalieši izstādē “Balttour 2019” iesoļos ar vērienu, jo 2. februārī notiks krāšņa pašvaldību vai redzamāko tūrisma objektu talismanu parāde. Apmeklētāji varēs sastapt un nofotografēties ar Jelgavas simbolu – alni, kas šogad iecelts Latvijas gada dzīvnieka godā, Rundāles novada lepnumu – draisko lauvēnu, no Skrīveriem atbraukušo Andreja Upīša literāro tēlu – Laimes lāci, Jēkabpils ģerbonī attēloto pilsētas simbolu – lūsi, mūsdienu Dobeli raksturojošo sniegavīru, Daugavas dzelmē pamodināto Kokneses talismanu – samu, Zemgales muižu pilskungiem, dāmām un citiem tēliem! 

Zemgales stendā varēs nodoties radošām nodarbēm, jo zemnieku saimniecība “Vaidelotes” iemācīs pagatavot īpašu garšvielu maisījumu, “Anna Vanna” piedāvās ziepju darbnīcu, Ozolnieku novada uzņēmums “5 masti” mudinās pievērsties līdzsvara trenažierim, bet Aizkraukles nešpetnās raganas pārbaudīs apmeklētāju modrību. 

Senā Hanzas pilsēta Koknese aicinās uzzināt, kas šogad jauns Kokneses viduslaiku pilsdrupās un Likteņdārzā, kā arī piedāvās vairākas radošās darbnīcas.

Ikviens varēs iemēģināt roku rakstīšanā ar tintes spalvu, iepazīt dabīgās kosmētikas tapšanas ceļu un tējas vākšanas tradīcijas – interesanti būs gan lieliem, gan maziem!

FOTO: Publicitātes foto

Izjūti Latgali jau izstādē!

Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas novads izstādē piedāvās aktualizētu kopīgu piecu novadu tūrisma karti, kur atrodama informācija par labākajiem tūrisma objektiem un naktsmītnēm. Tāpat varēs uzzināt arī par ievērību guvušo reģionālo velomaršrutu Nr. 34 “Rypoj vasals!” un sešiem vienas dienas vietējiem velomaršrutiem Balvu, Baltinavas, Viļakas un Kārsavas novadā.

Turklāt jau izstādē varēs apceļot Ziemeļlatgali – uzvelc virtuālās realitātes brilles un apmeklē dabas vietas

Balvu, Kārsavas, Baltinavas un Rugāju novadā, izstaigā Lubāna mitrāja teritorijā esošās Ičas upes pļavas un Bērzpils kultūrvēsturiskās vietas, uzkāp Numernes skatu tornī, atklāj īpaši aizsargājamo Motrīnes ezeru un apskati staltbriežu ganāmpulku “Mežsētās”!

Ar unikāliem eksponātiem uz Ķīpsalu pošas arī jaunais Preiļu tūrisma objekts “Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija”, kurā izstādītie darbi veidoti no auto un motociklu detaļām! Muzejs tika atvērts 2018. gada maijā, un tas jau ir piesaistījis lielu interesi. Izstādē varēs apskatīt un arī nofotografēties ar neparastajiem mākslas darbiem. Taču laimi visiem ceļotgribētājiem vēlēs jaunais Laimes muzejs, kas atvērts Indrā kā dāvana Latvijas simtgadē. 

Jaunus iespaidus ikviens varēs iegūt, paviesojoties Rēzeknes ekspozīcijā, kur skanēs latgaliešu valoda, būs iespēja izzināt pilsētas simbola noslēpumus un uzzināt par pasākumiem Latgales vēstniecībā “GORS”. Šogad pilsētā atgriezīsies mākslas un mūzikas festivāls “SevenHills”, kurā varēs vērot dzīvo skulptūru parādi, uguns šovus, gaismas instalācijas un koncertus. Vairāk par piedāvājumiem Rēzeknē uzzini hallē “Atklāj Latviju!”.

Pārbaudi savu spēku un zināšanas pie vidzemniekiem!

Noskaidrot, kādi ir jaunās ekspozīcijas neparastākie priekšmeti, varēs Turaidas muzejrezervāta stendā, kur 1. februārī plkst. 15.00 notiks prezentācija par aktualitātēm muzejrezervātā. Lustīgu noskaņu radīs kapelas “Ieviņa” muzikanti, garšas kārpiņas varēs palutināt ar pašceptām ķimeņmaizītēm, bet erudīcija palīdzēs tikt pie balvām! Turklāt erudīciju varēs pārbaudīt jaunajā galda spēlē “Kļūsti par fogtu Turaidā”.

Vidzemes garšas nobaudīt ļaus sadarbības projekta “Vidzemes pieturvietas” novadi. No Raunas gardumus piedāvās uzņēmumi “Latvijas ķiploks”, “Siera ražotne”, “Latnature” un “Jaun-Ieviņas”, no Smiltenes – “Birzī”, “TLMS Smiltene”, par našķiem no Apes novada parūpēsies “Very Berry”, bet Alūksnes novada uzņēmēji piedāvās tradicionālos profitroļus.

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs piedāvās iespēju atrast savu spēka zīmi Lielvārdes jostā, bet “Zelmas maiznīca” aicinās ikvienu piedalīties kliņģerīšu cepšanas darbnīcā. Apmeklētāji varēs uzzināt šā gada jaunumus Lielvārdes novadā un iepazīties ar jaunajiem tūrisma objektiem, uzzināt un nobaudīt vietējo uzņēmēju aktuālos piedāvājumus. Savukārt “Trušu karalistē” ikvienu sagaidīs mīļi un pūkaini garauši!

FOTO: Publicitātes foto

Baudi Kurzemi ar visām maņām!

Ar jaunumiem ir gatavi pārsteigt arī kurzemnieki, kuri jau šopavasar Liepājas pusē atklās deviņus kilometrus garu pastaigu taku Karostas mežu teritorijā ar sākumu Redānā.

Ventspils jūlijā gaidīs kultūras gardēžus, jo darbu sāks koncertzāle “Latvija”! Taču arī aktīvās atpūtas piekritēji varēs aizraujoši pavadīt laiku, jo ir pabeigta Būšnieku ezera infrastruktūras pilnveidošana. Ap to ir izveidots astoņus kilometrus garš velomaršruts, kā arī 187 metrus gara gājēju laipa ar skatu platformu putnu vērošanai.

Savukārt Kuldīgā varēs nodoties amatniecības izpētei, jo jaunajā restaurācijas centrā ir izveidota kokapstrādes restaurācijas darbnīca, kurā apmeklētāji redzēs pašu darba procesu. Bet Padures pagastā darbu uzsāks keramikas darbnīca “Saules ceplis”, kur traukus darinās pēc sentēvu metodēm. 

Tukuma vecpilsētā skatāms par godu Latvijas valsts simtgadei gada nogalē atklātais pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis, bet Engurē Zušuciema parkā ir izveidotas vairākas skulptūras, instalācijas un objekti, kas attēlo zušu ceļu no jūras līdz murdam. Te radīta iespaidīga zvejnieka skulptūra, murds, laivas un citi objekti.

Taču gastronomiskām baudām piemērots būs brauciens uz Talsu novadu. Laidzes pagasta “Cukuriņos” var iepazīties ar produkciju no smiltsērkšķiem, bet “Rugājos” nogaršot kādu no cepējas Ainas Šteinbergas sarūpētajām desmit dažādu veidu maizēm, kas priecēs pat visizsmalcinātāko garšu kārpiņu īpašniekus. Savukārt disku golfa entuziasti Talsos izveidojuši Deviņkalnu disku golfa parku, bet motosporta entuziasts Alfrēds Zamockis Pastendē izveidojis senu motociklu ekspozīciju.

Uz augšu