Pavediens, kas Ušakova biroju saista ar Rīgas Satiksmes darījumiem

KNAB veic kratīšanu Ušakova dzīvesvietā; Ušakovs sniedz pirmos komentārus

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Vienīgais pavediens, kas Rīgas mēra Nila Ušakova biroju saista ar Rīgas satiksmes darījumiem, ir bijušais padomnieks uzņēmējs Ēriks Teilāns, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Par mēra padomnieku Teilāns kļuva 2009.gadā, uzreiz pēc partijas Saskaņas centrs uzvaras vēlēšanās Rīgā. Kādreiz abi bija bieži redzami kopā partijas un citos svinīgos pasākumos. Teilāns palīdzēja apmaksāt Ušakova ārstēšanos Vācijā 2011.gadā. 

Kad vara Rīgā nonāca saskaņiešu rokās, Teilāna sievai piederošā apdrošināšanas brokeru firma Attollo brokers ieguva ienesīgus līgumus pašvaldības uzņēmumos Rīgas namu pārvaldnieks un Rīgas satiksme

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs viņu nav iztaujājis. "Nekā personīga" informācija liecina, ka Teilāns jau ilgāku laiku atrodas Dubaijā. Ar Rīgas satiksmes iepirkumu lietā apcietināto Māri Martinsonu Teilānu saista neliela, taču nozīmīga kompānija. 

Uzņēmumam Pilsētas līnijas jau vairāk nekā desmit gadus ir ekskluzīvs līgums ar Rīgas satiksmi par reklāmu izvietošanu sabiedriskajā transportā un pieturvietās. Firmas īpašnieki ir gan Māra Martinsona, gan ilggadējā Ušakova padomnieka Ērika Teilāna uzticības personas.

Pilsētas līniju pakalpojumus uz katrām vēlēšanām aktīvi izmanto partija Saskaņa. Firma Pilsētas līnijas reklāmas biznesu Rīgas satiksmē uzsāka 2004.gadā. 2007.gadā 42 procentus uzņēmumā ieguva ar uzņēmēju Māri Martinsonu saistītā Ieva Šaripo. Abi ar Martinsonu ir motokrosa kluba MX Moduls padomē, tāpat viņa ir padomē uzņēmumā Vizulo Group. Viņa noliedz, ka Pilsētas līnijās būtu Martinsona intereses.

2009.gadā līdz ar izmaiņām Rīgas politiskajā vadībā, mainījās arī Pilsētas līniju īpašnieki. Esošie samazināja savu daļu skaitu, lai 30 procentus varētu nodot firmai Well Media Rīga. Tās īpašniekos ir Ušakova padomnieka Ērika Teilāna ciešs biznesa partneris, uzņēmējs Boriss Carjovs un viņa sieva.

Carjovs mediju uzmanības lokā nonāca 2015.gadā, kad Nekā personīga atklāja blēdības ar mazgāšanas līdzekļiem Rīgas satiksmē. Ap 800 tūkstošiem eiro Rīgas satiksme samaksāja par ūdeni, nevis smalku ķīmiju. Daļa no šīs naudas nodota  personām, ko darījumos iesaistītie dēvēja par “apdrošinātājiem”.  Tie nodrošinājuši, lai Rīgas satiksmes iepirkumi būtu shēmas organizatoriem labvēlīgi.  Kā stāsta shēmā iesaistītā Vita Baurovska,  kontaktpersona bijusi Carjovs. Nauda vesta uz kādu biroju Antonijas ielā 23. Te atrodas gan Teilānam pastarpināti piederošais Baltijas apdrošināšanas nams, gan Carjovam piederošas firmas. 

Teilāna sieva Jūlija Teilāne un Boriss Carjovs ir līdzīpašnieki kompānijā Atollo brokers. Firma palīdz izvēlēties apdrošinātājus arī Rīgas satiksmes transportam un darbinieku veselībai. 

Ne Boriss Carjovs, ne Ieva Šaripo uzņēmuma Rīgas līnijas ikdienas darbā nepiedalās. Ar biznesu firmai sokas labi. 2017.gadā apgrozīti 1,6 miljoni eiro un izdevies nopelnīt 411 tūkstošus. Simtos tūkstošu mērāma peļņa bijusi arī iepriekšējos gados. 

Ušakovs TV3 nepaskaidroja, kāpēc pēc  2017.gada pašvaldību vēlēšanām atteicies no Teilāna padomiem.  Šobrīd Ušakovam neesot neviena padomnieka. 

Uz augšu