Dzirkstošie dzērieni, ko Jānis Kaļkis iesaka baudīt Valentīna dienā (1)

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: reklāmas materiāls

Valentīndiena ir kā neliels atgādinājums mums visiem. Samīļot savus mīļos, palutināt pašiem sevi, pateikt ko jauku, pasmaidīt sev un apkārtējiem, vairot mīlestību un labas domas. Un, protams, tas ir lielisks iemesls svinēt mirkli, svinēt dzīvi! Un šādiem svētku mirkļiem tik ļoti piestāv glāze dzēriena, ko, skatoties acīs, saskandināt uz laimi!

Sky lielveikalu vīnzinis Jānis Kaļķis iesaka nobaudīt šos dzirkstošos dzērienus.

Foto: reklāmas materiāls

Bez šampanieša nekā!

Šampanietis vienmēr ir bijis un paliks kā etalons visiem dzirkstošajiem vīniem, lai gan ir tikai reti eksemplāri, kas spēj sacensties ar šo dzērienu garšā, aromātā un arī kvalitātē. Šampanieša unikalitāti veido vairāki faktori, taču galvenie ir Šampaņas reģiona augsne, vēsais klimats, izmantojamās vīnogu šķirnes un pagatavošanas metode. Augsne ir bagāta ar krītu un kaļķi. Galvenās izmantojamās vīnogu šķirnes ir Chardonnay, Pinot Noir un Meunier, bet pagatavošanas metodes galvenais noslēpums ir otrreizēja fermentācija pudelē un izturēšana uz nogulsnēm.

Mandois šampanieša namu pārvalda ģimene, un tam pieder tikai 35 ha vīnogulāju prestižākajos Šampaņas ciematos – Verzenay, Chouilly, Vertu un citos, kuros vairākumā tiek audzēta Chardonnay (ap 70%) vīnogu šķirne.

Henri Mandois Blanc de Blancs Premier Cru ir gatavots tikai no Chardonnay vīnogu šķirnes, no viena gada ražas, un tam piemīt izcils uzglabāšanas potenciāls. Lai arī tas ir lieliski dzerams tagad, tikpat veiksmīgi varat to noglabāt savā vīna pagrabā vēl vismaz uz 10 gadiem.

Foto: reklāmas materiāls

Francijas garšu valdzinājumā ar Cremant!

Cremant tiek dēvēts par šampanieša tuvāko radinieku, un tam ir savs pamatojums. Kad savulaik pagājušajā gadsimtā tika sakārtota šampanieša gatavošanas likumdošana, izrādījās, ka citos Francijas reģionos gatavoto dzirkstošo vīnu vairs nevar saukt par šampanieti, kā tas tika dēvēts līdz tam. Nosaukums Cremant ir cēlies no vārda “creamy” atvasinājuma, kas netieši norāda uz dzēriena raksturu, jo tradicionāli ogļskābās gāzes spiediens šajā dzērienā bija nedaudz zemāks un tā garša krēmīgāka.

Mūsdienās Francijā ir 15 reģioni jeb apelācijas, kurās var gatavot Cremant, un jūs tās visas varat redzēt dzēriena nosaukumos. Cremant d*Alsace, Cremant de Bourgogne, Cremant de Loire un tā var turpināt. Ja zināt, kurā reģionā ir gatavots dzēriens, gandrīz vienmēr var saprast, kādas vīnogu šķirnes būs izmantotas. Tā, piemēram, Elzasā ir atļautas astoņas vīnogu šķirnes vīnu gatavošanā, tātad kādas no tām arī būs jebkura Cremant pamatā.

Willm Cremant d'Alsace Brut ir gatavots no Riesling, Pinot gris, Pinot blanc un Chardonnay vīnogu šķirņu maisījuma, kas veido vieglu, kraukšķīgu un patīkami dzeramu vīna stilu.

Foto: reklāmas materiāls

Viens no populārākajiem pasaulē!

Šobrīd viens no pasaulē populārākajiem dzirkstošajiem vīniem noteikti ir Prosecco. Taču ne visi Itālijas reģionā pagatavotie dzirkstošie vīni drīkst saukties par Prosecco. Un atkal ir iejaukta vīnu gatavošanas likumdošana. Prosecco ir jābūt gatavotam no vīnogu šķirnes Glera vai vismaz tai ir jābūt pārliecinošā vairākumā. Un Prosecco nemēdz būt rozā. Mūsu De Stefani Gran Cuvee Zero Rose ir gatavots no vietējo sarkano vīnogu šķirņu Marzemino un Raboso maisījuma, un katra no tām piešķir vīnam savu raksturu. Raboso vīnam piešķir atsvaidzinošu skābumu un garšas intensitāti, bet Marzemino patīkamu augļainumu.

De Stefani Gran Cuvee Zero Rose Brut pagatavošanā tiek izmantota inovatīva pagatavošanas metode, kuras laikā vīnogu susla sākotnēji tiek atdzesēta līdz 0 ºC un pēc tam seko vienreizēja fermentācija zemā temperatūrā, kas nodrošina izteiktu augļainumu galarezultātā.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu