Baltkrievijā tiesā neatkarīgo žurnālisti

FOTO: EPA/Scanpix

Baltkrievijā tiesas priekšās otrdien stājās lielākā neatkarīgā tīmekļa ziņu medija "tut.by" redaktore Marina Zolotova, cilvēktiesību aizstāvjiem redaktores tiesāšanai veltot nopēlumu un varasiestādēm pārmetot represiju īstenošanu pret medijiem.

Zolotova un deviņi citi žurnālisti tika aizturēti pērn par "nelikumīgu piekļūšanu" valsts ziņu aģentūras BelTA informācijai.

Ja tiesa atzīs Zolotovas vainu, viņai draud līdz pieciem gadiem cietumā un aizliegums ieņemt vadošus amatus. Pārējie žurnālisti tika atbrīvoti, kad viņiem bija likts samaksāt naudassodus un kompensāciju BelTA.

Zolotova tiesā ieradās, vairāku desmitu atbalstītāju aplausu sagaidīta. Viņa apsūdzības noliedz.

"Šī prāva ir konkrēta vēršanās pret "tut.by"," Baltkrievijas Žurnālistu apvienības tīmekļa vietnei pirms tiesas sēdes sacīja Zolotova. "Mums ir vairāk nekā miljons skatījumu dienā, kamēr BelTA un citiem valsts ziņu medijiem ir ievērojami mazāk. Šis ir mēģinājums ne gluži slēgt, bet vājināt konkurenci."

Zolotova apsūdzēta nolaidībā, jo nav kontrolējusi padotos, kad viņi piekļuvuši BelTA vietnei.

Eiropas Padome un organizācija "Reportieri bez robežām" augustā pauda bažas par žurnālistu aizturēšanu.

Baltkrievu žurnālists un Vācijas raidorganizācijas DW līdzstrādnieks Pauļuks Bikovskis tika aizturēts uz divām dienām, bet viņa dzīvesvietā veikta kratīšana.

Apsūdzības žurnālistiem tika izvirzītas, neraugoties uz to, ka BelTA materiāli pirmās 15 minūtes lietotājiem pieejami bez maksas.

Baltkrievija, kurā kopš 1994.gada valda autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko, "Reportieri bez robežām" preses brīvības indeksā 180 valstu sarakstā pērn ieņēma 155.vietu.

Uz augšu