Petraviča: Kļūt par politiķi pamudināja laukos redzētā nabadzība

Labklājības ministre Ramona Petraviča pirms Ministru kabineta sēdes

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV) politikā iesaistīties pamudināja laukos redzētā nabadzība un pakalpojumu nepieejamība, intervijā aģentūrai LETA apgalvoja politiķe.

"Es ilgu laiku esmu strādājusi privātuzņēmumā, esmu dzīvojusi laukos. Iespējams, pilsētās to tik skaudri nevar izjust, bet laukos ļoti labi ir redzama nabadzība, tas, ka cilvēki nevar nopirkt zāles, nav pat sabiedriskā transporta, ar kuru aizbraukt kaut kur. Ģimenēm ar bērniem nav arī īstas iespējas bērnus aizvest uz mūzikas vai mākslas skolu. Tas viss ir krājies, un es sapratu, ka laikam kaut kas ir jādara. Jo kurš tad, ja ne es," sacīja Petraviča.

Pēc viņas paustā, arī ministres bērni patlaban ir pieauguši, un visu šo iemeslu dēļ viņa nolēma "kaut ko savā dzīvē mainīt, kaut ko darīt valsts labā, iet un palīdzēt cilvēkiem".

Savukārt partiju "KPV LV" Petraviča izvēlējās, jo saskatīja tajā "jaunu politiku", ar kuru būtu iespējams kaut ko Latvijā mainīt. "Galu galā 28 gadu laikā mēs esam novesti tik tālu, ka cilvēki izbrauc, un esam uz robežas, ka izmirsim," norādīja ministre.

Viņa sacīja, ka arī "KPV LV" mērķi un ideāli sakrīt ar ministres, kā rezultātā viņa izvēlējusies Artusa Kaimiņa partiju kā savu partiju un ir tajā jau no pirmās dibināšanas dienas.

Petraviča pirms vairāk nekā gada tika ievēlēta no "KPV LV" Saldus domē, kur ieguvusi "nenovērtējamu pieredzi", tomēr, tuvojoties 13.Saeimas vēlēšanām, politiķe izlēma palīdzēt savai pašvaldībai jau no Saeimas. "Ir ļoti daudzi jautājumi, kur pašvaldības sagaida risinājumu no valsts, lai uzlabotu gan cilvēku dzīvi, gan infrastruktūru, gan visu pārējo," skaidroja politiķe.

Viņa cer, ka partijā patlaban radušies sarežģījumi "lielos vilcienos" neko nemainīs. "Protams, vienmēr ir iespējams, ka kāds biedrs aiziet, bet tad atkal citi nāk klāt. Šobrīd ir viedokļu apmaiņa - katrs brīvi var paust savu viedokli un viņš tiek uzklausīts. Arī sastrīdamies, bet tā nonākam pie patiesības. Taču tā, lai es teiktu, ka mūsu partijai jūtu apdraudējumu… Pilnīgi noteikti nē," sacīja ministre.

Pēc Petravičas teiktā, arī par vadību nebalsojušie politiķi esot apliecinājuši savu gatavību strādāt vienotā komandā. Partijai, kā sacīja Petraviča, galvenie ir darbi un spēja parādīt, ka galvenie uzstādījumi, kuri atrodami programmā, partija arī īsteno, jo tas ir tas, ko vēlētājs sagaida.

Uz augšu