VID Nodokļu un muitas policija sāk kriminālprocesu par “Olainfarm” darījumiem

Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".

FOTO: Lita Krone/LETA

Pērn rudenī viena no trim Valērija Maligina mantiniecēm pārņēma kontroli pār farmācijas rūpnīcas "Olainfarm" kontrolpaketi un nomainīja uzņēmuma vadību. Viņa no lemšanas izslēdza pārējās akcionāres, kas tagad jauno vadību vaino aizdomīgos darījumos, par ko Finanšu policija sākusi kriminālprocesu.

Svētdienas vakarā raidījums "Nekā personīga" vēsta, ka Irinas Maliginas ieceltie menedžeri ieguvuši ietekmi politiskā līmenī. Jurists un “Olainfarm” padomes loceklis Mārtiņš Krieķis biedē ar Krievijas specdienestu interesi par "Olainfarm" un mantas dalīšanas procesā aicina iesaistīties Latvijas drošības dienestus.

Uzņēmējam Valērijam Maliginam piederēja gandrīz 70% "Olainfarm" akciju.

Testamentā viņš savus īpašumus novēlēja trīs meitām. Līdz pagājušā gada rudenim mantojumu pārvaldīja viņa vecākā meita Irina Maligina. Kad pienāca laiks akcijas sadalīt, Irina izmantoja iespēju nomainīt "Olainfarm" vadību, lai nodrošinātu kontroli bez pārējām mantiniecēm.

Par padomes vadītāju viņa iecēla advokātu Pāvelu Rebenoku, bet par padomes locekli - jurists Mārtiņu Krieķi.

Kopš tā laika pārējās mantinieces - Maligina meita Nika Saveļjeva un nepilngadīgās meitas Annas Emīlijas māte Signe Baldere-Sildedze – cīnās par savu akciju daļu.

Viņām bija aizdomas, ka no uzņēmuma aizplūst nauda. Februāra beigās Baldere-Sildedze vērsās VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē, lūdzot izmeklēt iespējamus fiktīvus darījumus, kas varētu būt notikuši, kopš “Olainfarm” kontrolē Irinas Maliginas uzticības personas.

VID uzsāka kriminālprocesu par iespējamu naudas atmazgāšanu, kurā zem lupas nonāca pārskaitījumi uz ārvalstīm par mārketinga un konsultāciju pakalpojumiem.

Arī bankai šie pārskaitījumi likās aizdomīgi, un tā nosūtīja ziņojumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas kontroles dienestam. Dažas dienas pēc VID izmeklēšanas sākšanas Irinas Maliginas ieceltais “Olainfarm” padomes loceklis dienestam un citām iestādēm iesniedza satraucošu informāciju.

Uz augšu