C, 18.08.2022.

Bijušajam "Latvijas krājbankas" līdzīpašniekam Antonovam Krievijā piespriesti 2,5 gadi cietumā

TVNET/LETA
Bijušajam "Latvijas krājbankas" līdzīpašniekam Antonovam Krievijā piespriesti 2,5 gadi cietumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Vladimirs Antonovs
Vladimirs Antonovs Foto: LETA

Krievijas tiesa pirmdien piespriedusi bijušajam "Latvijas krājbankas" un Lietuvas bankas "Snoras" līdzīpašniekam Vladimiram Antonovam divarpus gadu ieslodzījumu lietā par Krievijas bankas "Sovetskij" līdzekļu izkrāpšanu.

Sanktpēterburgas Viborgas rajona tiesa atzina Antonovu par vainīgu krāpšanā lielā apmērā.

Tiesa nolēma, ka ieslodzījums Antonovam jāizcieš vispārēja režīma kolonijā.

Antonovs savu vainu tiesā atzina. Pēc sprieduma pasludināšanas viņš tika apcietināts tiesas zālē.

Jau ziņots, ka Antonovs tika aizturēts 2018.gada 12.aprīlī. Dienu vēlāk viņam tika noteikts drošības līdzeklis apcietinājums, kas 26.septembrī tika nomainīts pret mājas arestu.

Pēc izmeklēšanas materiāliem Antonovs saziņā ar vairākiem bankas "Sovetskij" vadītājiem šajā bankā noformējis 150 miljonu rubļu (divi miljoni eiro) kredītlīniju ar procentu likmi 18% gadā. Kredītlīnija piešķirta īpaši nodibinātai firmai, kas nav veikusi reālu darbību. Antonovs ar līdzdalībniekiem saņemtos līdzekļus piesavinājušies, un viņiem nav bijis nodoma tos atdot, teikts lietas materiālos.

Kā ziņots, Lietuvas tiesībsargājošās iestādes veic izmeklēšanu pret bijušajiem "Snoras" īpašniekiem Antonovu un Raimundu Baranausku, ko Lietuva grib saukt pie atbildības par "Snoras" īpašumu piesavināšanos un izšķērdēšanu lielā apmērā, bet viņi no Lietuvas tiesībsargāšanas iestādēm slēpjas Krievijā.

Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja "Snoras" valdi, bet Krievijas pilsonis Antonovs - uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% bankas akciju. Savukārt "Snoras" pieder nedaudz vairāk kā 60% likvidējamās "Latvijas krājbankas" akciju.

Lietuvas valdība "Snoras" darbību apturēja 2011.gada novembrī, bažījoties par šīs bankas stāvokli. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta. Arī "Latvijas krājbankā" drīz pēc tam tika konstatēts ap 100 miljonu latu līdzekļu iztrūkums, un 2011.gada decembrī Rīgas apgabaltiesa banku pasludināja par maksātnespējīgu.

Antonovs nesekmīgi centies Krievijas tiesā piedzīt no Lietuvas valdības vairāk nekā pusmiljardu eiro saistībā ar "Snoras" nacionalizāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu