Sinoptiķe par to, kad kļūs ievērojami siltāks

FOTO: AFP/SCANPIX

Šonedēļ ievērojami siltāka pavasara ienākšana nav gaidāma – laiks būs nokrišņiem bagāts, vietām snigs slapjš sniegs, skaidro Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa. Patīkamāks laiks būs sestdien. Tomēr cimdi, šalles un gumijas zābaki jātur pa rokai, jo agra pavasara laika apstākļi saglabāsies līdz pat aprīļa pirmās dekādes beigām, kad laiks, iespējams, kļūs siltāks un patīkamāks.

Divu turpmāko nedēļu periodā būtiskas laika apstākļu izmaiņas nav gaidāmas – ievērojami siltāks nekļūs, saka sinoptiķe.

Nākamajā nedēļā atsevišķos rajonos vēl joprojām iespējams slapjš sniegs, lai gan kopumā nokrišņu daudzums samazināsies.

Ņemot vērā, ka šogad meteoroloģiskais pavasaris iestājās agri – februāra pirmajā pusē, ir sajūta, ka agrais, drēgnais pavasaris ar lietu un slapju sniegu ir ieildzis. “Marta pirmajā pusē, siltākām dienām mijoties ar vēsākām, vidējā gaisa temperatūra turas virs nulles, lai gan ir bijusi arī negatīva. Šomēnes saltākajā naktī gaisa temperatūra noslīdēja līdz mīnus 15 grādiem,” stāsta Laura Krūmiņa.

Šajā nedēļā dzestrākā nakts būs no piektdienas uz sestdienu, kad temperatūra nokritīsies līdz mīnus 5 grādiem un visā Latvija piesals. Tomēr debesis skaidrosies un sestdienā gaidāma saulaina.

Gaiss sasils līdz plus 5, plus 8 grādiem. Atsevišķos reģionos saulīte gaisu sasildīs līdz plus 10 grādiem. Pēc laika apstākļu ziņā patīkamajām brīvdienām, atkal sekos vēsākas dienas ar gaisa temperatūru plus 3, plus 8 grādi. Dienā sals nekur gan vairs nav gaidāms, saka sinoptiķe.

Lai gan šķiet, ka pavasaris stiepjas garumā, meteoroloģiskie laika apstākļi ir tuvu normai. “Ja meteoroloģiskais pavasaris būtu sācies vēlāk, mums neliktos, ka pavasaris ir tik garš."

 Parasti meteoroloģiskais pavasaris iestājas ap 4. martu, bet šoreiz tas notika jau februārī.

Būtiskas izmaiņas nenesīs arī aprīļa pirmās dienas. Iespējams, ka siltāku, pavasarīgu laiku sagaidīsim tikai aprīļa pirmās dekādes beigās.

Sinoptiķe piebilst, ka vairāki parametri liecina par to, ka, neraugoties uz lietainajam dienām, dabā vērojams sausums, tāpēc par gaidāmo lietu savā ziņā jāpriecājas.

Uz augšu