Eirozona nav pietiekami spēcīga, lai pārciestu vēl vienu ekonomikas krīzi, brīdina Lagarda

SVF vadītāja Kristīne Lagarda

FOTO: AFP/LETA

Eirozonas finansiālais stāvoklis ir labāks, nekā pirms desmit gadiem, taču tas nav pietiekami spēcīgs, lai pietiekami labi pārciestu vēl vienu ekonomikas krīzi, ceturtdien paziņoja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīne Lagarda.

"Eiropas vienotās valūtas savienība šobrīd ir krietni spēcīgāka, nekā pirms desmit gadiem, kad to skāra globālā finanšu krīze. Taču tā vēl nav pietiekami spēcīga," Parīzē notiekošā konferencē norādīja Lagarda.

"Tās banku sistēma ir drošāka, taču ne pietiekami droša. Tās ekonomiskā labklājība kopumā ir labāka, taču izaugsmes sniegtie ieguvumi netiek pietiekami līdzvērtīgi sadalīti," uzsver SVF vadītāja.

Lagarda aicināja eirozonu pabeigt banku un kapitāla tirgus savienību izveidi, lai tā gan tagad gan nākotnē spētu izmantot to sniegtos ieguvumus.

Viņa sacīja, ka "mums nepieciešama Eiropas banku sistēma, kas spēj pārciest vētras bez sabrukšanas, mums nepieciešama banku sistēma, kas patiesi dažādos ekosistēmas riskus un veicinās izaugsmi".

Tāpat Lagarda uzvsēra nepieciešamību bankām izveidot vienotu noguldījumu apdrošināšanas sistēmu, kuru finansētu bankas, nevis nodokļu maksātāji.

Uz augšu