Par “Rīgas kartes” jauno valdes locekli apstiprināts "Rīgas satiksmes" pārstāvis Meirāns

FOTO: Ieva Makare/LETA

Otrdien notikusi SIA “Rīgas karte” dalībnieku – ASV un Francijas tehnoloģiju kompānijas “Conduent” un SIA “Rīgas satiksme” sapulce, kurā par uzņēmuma trešo valdes locekli tika apstiprināts “Rīgas satiksmes” pārstāvis Jānis Meirāns. Viņa pienākumu lokā būs savstarpējās sadarbības projektu ar “Rīgas satiksmi” attīstība, tostarp arī jaunās e-talona papildināšanas mobilās aplikācijas darbības sākšana, portāls TVNET uzzināja uzņēmumā.

”Ilgstošā nestabilitāte Rīgas domē un “Rīgas satiksmē” ir aizkavējusi atsevišķu e-talona sistēmas modernizācijas projektu virzību. Tostarp vairāk nekā piecus mēnešus ir aizkavējusies mobilās aplikācijas ieviešana visu e-talona veidu papildināšanai, kas pasažieriem atvieglotu norēķināšanās kārtību par tramvaju, trolejbusu un autobusu izmantošanu, kā arī samazinātu kopējās biļešu sistēmas izmaksas,” norāda “Rīgas karte” valdes priekšsēdētājs un ASV akcionāru pārstāvis uzņēmumā Ēriks Morizūrs.

“Jaunā programmatūra ir izstrādāta, tās sagatavošanas, testēšanas un ieviešanas izmaksas pilnībā sedz “Rīgas karte”. Ļoti ceru, ka līdz ar Meirāna apstiprināšanu, situācija normalizēsies un atkal varēsim saskaņoti turpināt darbu pie Rīgas sabiedriskā transporta norēķinu sistēmas attīstības. Lai jaunā aplikācija sāktu strādāt, nepieciešama tikai “Rīgas satiksmes” piekrišana. Līdzīga aplikācija šobrīd ir ieviešanas procesā arī Parīzes sabiedriskā transporta lietotājiem, kur darbojas tehnoloģiski analoga biļešu sistēmas platforma kā Rīgā,” sacīja Morizūrs.

Šobrīd procesā ir vēl vairāki e-talona modernizācijas projekti, bet, lai sistēmu varētu turpināt attīstīt, nepieciešama aktīva “Rīgas satiksmes” ieinteresētība, kā arī stabila vadības komanda ar ilgtermiņa redzējumu.

Paralēli starptautiskā auditorkompānija “PricewaterhouseCoopers” šobrīd veic SIA “Rīgas karte” auditu. Tā gala ziņojums tiek plānots maija sākumā. 

Uz augšu