Pk, 31.03.2023.

Divi miljoni cilvēku Baltijā izmanto "Smart-ID" sistēmu

TVNET/LETA
Divi miljoni cilvēku Baltijā izmanto "Smart-ID" sistēmu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Baltijā digitālās autentifikācijas sistēmu "Smart-ID" izmanto divi miljoni iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja "Smart-ID" izstrādātāja "SK ID Solutions" pārstāvji.

Latvijā "Smart-ID" risinājumu izmanto 750 000 lietotāju, lielākoties, lai piekļūtu internetbankai. Lietuvā "Smart-ID" izmanto 830 000 iedzīvotāju, bet Igaunijā - 420 000 iedzīvotāju.

Pēc "SK ID Solutions" pārstāvju paustā, patlaban "Smart-ID" visvairāk izmanto finanšu nozarē. Kopš 2017.gada Latvijas bankas kodu karšu lietotājiem nosaka zemākus internetbankas darījumu dienas limitus saistībā ar drošības riskiem. Maksājumiem par lielākām summām jāizvēlas kāda no alternatīvām - "Smart-ID" mobilā lietotne vai kodu kalkulators.

"Smart-ID" elektroniskie paraksti ir pieejami bez maksas, neierobežotā daudzumā un lietotni var lejupielādēt visās operētājsistēmas "Android" vai "iOs" viedierīcēs. Baltijas valstīs patlaban ir vairāk nekā 1,3 miljoni "Smart-ID" lietotāju, kas ik mēnesi veic vairāk nekā 20 miljonu darbību.

"SK ID Solutions" specializējas starptautiskos e-identitātes risinājumos. Kompānijas risinājumi izmantoti gandrīz 1000 organizācijās, kas sniedz finanšu, veselības aprūpes, izglītības un dažādu citu privātā un valsts sektora e-pakalpojumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu