Policija sākusi vērtēt informāciju par "RS" konsultantu, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu

Satiksme Rīgas centrā. Ilustratīvs attēls

FOTO: Zane Bitere/LETA

Valsts policija (VP) sākusi vērtēt no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņemto informāciju par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) konsultantu, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu.

Jau ziņots, ka izvērtējot auditorkompānijas "Ernst&Young" sagatavoto RS biznesa pārbaudes ziņojumu, KNAB konstatējis, ka tajā ietvertā informācija liecina par iespējamu RS amatpersonu izdarītu krāpšanu, jo ar dažādiem konsultantiem noslēgtie uzņēmuma līgumi, iespējams, ir fiktīvi.

Ievērojot Kriminālprocesa likumā noteikto institucionālo piekritību, KNAB 15.aprīlī izanalizēto informāciju par minētajiem faktiem nosūtījis VP turpmākai pārbaudei atbilstoši kompetencei.

Birojs joprojām turpina citu ziņojumā norādīto faktu pārbaudi.

KNAB, vērtējot auditorkompānijas "Ernst&Young" sagatavoto ziņojumu par situāciju RS, bija sācis vismaz trīs resoriskās pārbaudes.

Auditorkompānija iepriekš sagatavojusi ziņojumu par situāciju RS. Auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā bijušās uzņēmuma valdes vadībā RS nodarīti desmitiem miljonu eiro zaudējumi, kas radušies, pieņemot nesaimnieciskus lēmumus, noslēdzot neizdevīgus sadarbības līgumus un citos veidos.

RS 2018.gadā noslēgusi uzņēmuma līgumus ar 46 personām, kas saistīti ar partiju "Saskaņa" vai "Gods kalpot Rīgai" (GKR), šogad martā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Auditorkompānija, pētot uzņēmuma noslēgtos līgumus, secinājusi, ka konsultācijas RS sniegušas politiski nozīmīgas personas - partiju "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" biedri vai personas, kuras cieši saistītas ar abām šīm partijām.

Tāpat vēstīts, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim RS veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Uz augšu