Pk, 30.09.2022.

SAS panāk vienošanos par pilotu streika izbeigšanu

LETA/AFP
SAS panāk vienošanos par pilotu streika izbeigšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
SAS vadītājs Rikards Gustafsons
SAS vadītājs Rikards Gustafsons Foto: AFP/SCANPIX

Skandināvijas lidsabiedrība SAS ceturtdien paziņoja, ka ir panākusi vienošanos ar pilotu arodbiedrību, lai tiktu izbeigts nedēļu ilgušais pilotu streiks, kura laikā tika atcelti vairāk nekā 4000 reisu un radās neērtības vairāk nekā 380 000 pasažieru.

"Es ar atvieglojumu informēju mūsu klientus un darbiniekus, ka tagad mēs varam atstāt šo konfliktu aiz muguras," preses konferencē Stokholmā ceturtdienas vakarā sacīja SAS vadītājs Rikards Gustafsons.

Gustafsons pauda cerību, ka normāla darbība tiks atjaunota iespējami drīz, bet sacīja, ka var paiet līdz 24 stundām, pirms tiks veikti nepieciešamie saskaņojumi.

"Ir daudz lidmašīnu un daudz apkalpju, kas tieši šobrīd nav pareizajās vietās," teica Gustafsons.

1409 piloti Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā streiko kopš 26.aprīļa, un tāpēc netiek veikti SAS lidmašīnu iekšzemes, Eiropas un tālie reisi.

Zviedrijas Aviolīniju pilotu asociācija izsludināja šo streiku, kā iemeslu minot "darba apstākļu pasliktināšanos, neprognozējamus darba grafikus un darbvietu nedrošību" pilotiem.

Asociācija ceturtdien paziņoja, ka ir panākusi algas palielināšanu par 3,5% 2019.gadā, par 3,0% 2020.gadā un par 4,0% 2021.gadā.

Piloti sāka streiku, kad izjuka SAS pārrunas ar arodbiedrībām, kas norisinājās kopš marta.

Piloti pieprasīja kompensācijas par atalgojumu samazinājumiem un citiem taupības pasākumiem, kurus bija nepieciešams īstenot 2012.gadā, kad aviokompānija piedzīvoja smagus laikus. Liels neapmierinātības cēlonis bija arī darba grafiki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu