Foto ar vīrieti policista formastērpā un apsveikumu "Uzvaras dienā" VP sauc par maldināšanu

9. maija gājiens Daugavpilī. Ilustratīvs attēls

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Sociālo tīklu platformā publicētu foto ar kādu vīrieti Valsts policijas (VP) formastērpā un apsveikumu tā dēvētajā "Uzvaras dienā" VP sauc par maldināšanu, jo vīrietis patlaban policijā nestrādā.

Sociālajos tīklos redzama kāda fotogrāfija, kurā ir vīrietis VP formastērpā un fotogrāfiju rotā padomju simbolika un apsveikums "Uzvaras dienā".

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūru LETA informēja, ka patlaban šī persona VP nestrādā. Šis vīrietis strādājis policijā pirms ilgāka laika, taču ticis atvaļināts no dienesta.

"Diemžēl vīrieša rīcība, publicējot fotogrāfiju, kurā viņš redzams VP formas tērpā, maldina sabiedrību un rada nepareizu priekšstatu par dienestā strādājošajiem," norādīja VP.

Jau ziņots, ka sabiedrības ievērību guvis arī gadījums ar kādu rezerves karavīru "Uzvaras dienā".

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzskata par morāli nepieņemamu kāda pieredzējuša rezerves karavīra dalību Daugavpilī notikušajā gājienā par godu tā dēvētajai "Uzvaras dienai", turklāt esot tērptam formastērpā, tāpēc tiks meklēti juridiski risinājumi, kā sodīt bijušos karavīrus par formastērpu nelikumīgu valkāšanu.

Portālā "tvnet.lv" publicēta fotogrāfija, kurā starp citiem gājiena dalībniekiem redzams kāds vīrietis Nacionālo bruņoto spēku formastērpā. Formastērpu rotā daudzi apbalvojumi.

Aizsardzības ministrija (AM) preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA skaidroja, ka AM ir veikusi pārbaudi par attēlā redzamo personu un secinājusi, ka vīrietim mugurā ir ikdienas Nacionālo bruņoto spēku formastērps.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis pirms vairākiem gadiem atvaļinājies no profesionālā militārā dienesta un ir ieskaitīts rezervē. Neoficiāla informācija liecina, ka vīrietis dienējis Sauszemes spēkos, apguvis snaipera prasmi un piedalījies vairākās starptautiskajās misijās.

AM skaidroja, ka atvaļinātajiem karavīriem atļauts valkāt karavīra formas tērpu oficiālajos valsts svētkos, atceres un atzīmējamās dienās, militāro vienību sarīkojumos un citos Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstītos pasākumos Latvijā vai ārvalstīs.

Pabriks konstatējis, ka Latvijā līdz šim nav bijusi spēkā neviena tiesību norma, kas atvaļinātiem karavīriem paredzētu sodu par formastērpu pretlikumīgu nēsāšanu. Ņemot vērā minēto, ministrs uzdos AM sagatavot grozījumus tiesību aktos, lai šādos gadījumus personu varētu saukt pie atbildības.

Uz augšu