Pētījums: sieviešu smadzenes siltā birojā darbojas labāk

Radiators ar termostatu.

FOTO: pixabay.com

Beidzot zinātnieki likuši punktu sieviešu un vīriešu episkajām un nebeidzamajām kaujām ap biroju termostatiem, sniedzot zinātniskus pierādījumus tam, ka sieviešu smadzenes strādā labāk, ja birojā gaisa temperatūra ir maķenīt augstāka.

Tiesa, vīriešu smadzenes strādā labāk, ja gaisa temperatūra birojā ir vēsāka, tomēr – sievietēm priekšroka.

Vācijas zinātnieku realizētajā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “PLOS One”, tika pārbaudīta 500 vīriešu un sieviešu spēja veikt virkni uzdevumu dažādās gaisa temperatūrās.

Noskaidrojās, ka augstākā gaisa temperatūrā sievietes spēj labāk tikt galā ar dažādiem matemātiskiem un verbāliem uzdevumiem. Diemžēl vīriešiem ir tieši pretēji.

“Šis atklājums liecina par to, ka darba vietās, kur strādā abu dzimumu pārstāvji, lielāku produktivitāti sieviešu vidū varētu nodrošināt, termostatā uzstādot nedaudz augstāku temperatūru,” rakstīts pētījumā.

Pētījuma verdikts varētu būt pamatīgs atvieglojums sievietēm, kuras, lai justos gana silti darbā, ir spiestas vilkt jakas, šalles, zeķes un pat segties ar plediem.

Tas arī varētu izskaidrot, kāpēc vīrieši, kuri ir tērpušies biezās žaketēs un kreklos, nereti mēdz biroja telpās sarīkot gatavo ledus laikmetu.

Uz augšu